Cesta kolem světa na Střeleckém ostrově

V Praze na Střeleckém ostrově 25. září od 14 do 22 hodin proběhne první ročník nového multikulturního festivalu Be International Fest. Festival divákům předvede spojení hudby s přehlídkou zahraničních kultur a studentského života. Festival si vzal za cíl představit Prahu zahraničním studentům jako moderní metropoli 21. století, která je přátelská k cizím kulturám.

The Peppercubes The Peppercubes Zdroj: bandzone.cz

Festival se skládá ze tří částí: hudební program, prezentace zahraničních ambasád a představení studentského života. Diváci se mohou těšit na šest hudebních interpretů. Hlavní hvězdou večera bude skupina Pub Animals. Dalšími vystupujícími budou Pavel Calta, Sunflower Caravan, Evelynne, Zelenina a The Pepperscubes. Jako doprovodný program je nachystané vystoupení tanečníku z tanečního centra STAGE Praha, dále stan-up comedy a další doprovodné kulturní vystoupení. Celý program bude moderovat Dominik Heřman Lev známý ze stand-up show Na stojáka. Moderátor bude hovořit nejen česky, ale i anglicky.

 

 

V rámci programu dostanou prostor pro prezentaci svých zemí zahraniční ambasády. Představí se jich celkem dvacet z pěti kontinentů světa. Velvyslanectví jednotlivých států vytvoří malý jarmark národů, kde budou ve stáncích prezentovat své zvyklosti a kulturu. Účastníci akce budou moci ochutnat národní pokrmy a nápoje. Připraveny budou také interaktivní hry a aktivity.

Festivalu se také zúčastní několik studentských spolků a organizací s mezinárodní působností. Návštěvníci se dozvědí něco o činnosti těchto spolků, a jak se do nich můžou v případě zájmu zapojit. Navíc ještě získají informace, jak levně procestovat svět. Festival je bezbariérový, nakloněný všem nadšencům, cestovatelům i rodinám s dětmi. Vstup je zcela zdarma.

Čtěte také: Etnofest Barevná devítka zpestří konec prázdnin

Kulturní akci Be International Fest pořádá nezisková studentská organizace 4Students, která si klade za cíl stmelit akademický život pražských univerzit, a organizace MOFE organizující volný čas zahraničním studentům v Praze. Festival vzniká v synergii s Malostranskou Besedou a MČ Prahy 1.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář