sobota, 13 září 2014 07:00

Cesta kolem světa na Střeleckém ostrově

Napsal(a)
The Peppercubes The Peppercubes Zdroj: bandzone.cz

V Praze na Střeleckém ostrově 25. září od 14 do 22 hodin proběhne první ročník nového multikulturního festivalu Be International Fest. Festival divákům předvede spojení hudby s přehlídkou zahraničních kultur a studentského života. Festival si vzal za cíl představit Prahu zahraničním studentům jako moderní metropoli 21. století, která je přátelská k cizím kulturám.

Festival se skládá ze tří částí: hudební program, prezentace zahraničních ambasád a představení studentského života. Diváci se mohou těšit na šest hudebních interpretů. Hlavní hvězdou večera bude skupina Pub Animals. Dalšími vystupujícími budou Pavel Calta, Sunflower Caravan, Evelynne, Zelenina a The Pepperscubes. Jako doprovodný program je nachystané vystoupení tanečníku z tanečního centra STAGE Praha, dále stan-up comedy a další doprovodné kulturní vystoupení. Celý program bude moderovat Dominik Heřman Lev známý ze stand-up show Na stojáka. Moderátor bude hovořit nejen česky, ale i anglicky.

 

 

V rámci programu dostanou prostor pro prezentaci svých zemí zahraniční ambasády. Představí se jich celkem dvacet z pěti kontinentů světa. Velvyslanectví jednotlivých států vytvoří malý jarmark národů, kde budou ve stáncích prezentovat své zvyklosti a kulturu. Účastníci akce budou moci ochutnat národní pokrmy a nápoje. Připraveny budou také interaktivní hry a aktivity.

Festivalu se také zúčastní několik studentských spolků a organizací s mezinárodní působností. Návštěvníci se dozvědí něco o činnosti těchto spolků, a jak se do nich můžou v případě zájmu zapojit. Navíc ještě získají informace, jak levně procestovat svět. Festival je bezbariérový, nakloněný všem nadšencům, cestovatelům i rodinám s dětmi. Vstup je zcela zdarma.

Čtěte také: Etnofest Barevná devítka zpestří konec prázdnin

Kulturní akci Be International Fest pořádá nezisková studentská organizace 4Students, která si klade za cíl stmelit akademický život pražských univerzit, a organizace MOFE organizující volný čas zahraničním studentům v Praze. Festival vzniká v synergii s Malostranskou Besedou a MČ Prahy 1.

Přehled

 • Název akce: Be International Fest
 • Datum: čtvrtek, 25 září 2014
 • Místo: Praha Střelecký ostrov
 • Cena: Zdarma

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019 Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019

  The Tiger Lillies je tříčlenná skupina, která vznikla v roce 1989. Všichni členové pocházejí z Londýna. Koncertují po celém světě a v České republice koncertují pravidelně od doby svého vzniku. Mrkněte na náš fotoreport z Divadla Archa.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };