Colours of Ostrava pokračuje i na podzim. Těšte se na sólové koncerty

Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava se mimořádně vydařil. Přilákal obrovské množství fanoušků a přivezl k nám celou řadu věhlasných světových umělců. Teď se v Ostravě chystá pod hlavičkou festivalu hned několik sólových koncertů. Jaga Jazzist, Gregory Porter nebo Lisa Hannigan, zní to víc než zajímavě.

Gregory Porter Gregory Porter Oficiální facebook Gregoryho Portera

Hlavním záměrem pořadatelů bylo přivézt do Česka opět skvělé umělce, jejichž vystoupení si diváci tentokrát budou moci vychutnat v trochu jiné než festivalové atmosféře. Celkový počet sólových koncertů se nakonec zastavil na čísle čtyři. "Věřím, že sólo koncerty nabídnou slavnostní a pohodovou atmosféru, kdy si budeme moci užít mimořádné hudební zážitky z dramaturgické dílny Colours of Ostrava. Rozhodli jsme se uspořádat tyto čtyři výjimečné koncerty samostatně, protože i když jsme už měli možnost některé interprety na Colours of Ostrava vidět, zvláštní koncert nabízí prostor si je lépe vychutnat,“ řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Koncerty proběhnou tradičně v Dolní oblasti Vítkovic a jak už z názvu vyplývá, bude se jednat o samostatné, oddělené akce. Jako první se 1. listopadu představí norská formace Jaga Jazzist. Inovátorskou jazzovou formaci měli diváci Colours of Ostrava možnost vidět už v roce 2010. Teď se početná skupina vrací a s sebou si na pomoc bere Janáčkův filharmonický orchestr. Jejich nová show Live With Britten Sinfonia, nabitá emocemi a skvělými sólovými výkony, slibuje velkolepou podívanou.

 

Poslední listopadový týden nabídne hned dva skvělé koncerty. Jako první vystoupí ve čtvrtek irská písničkářka Lisa Hannigan spolu s Richiem Eganem a v pátek se představí fenomenální soulový zpěvák a držitel několika nominací na cenu grammy Gregory Porter. Celou šňůru nakonec zakončí vánočním koncertem známý London Community Gospel Choir. Ten se proslavil zejména doprovázením velkých popových hvězd včetně Madonny, George Michaela nebo Kylie Minogue.

Sólo Colours of Ostrava, tedy kombinace čtyř koncertů, proběhne až na jedinou výjimku v multifunkční aule Gong, která podle pořadatelů zajišťuje správnou výjimečnou atmosféru. Koncert Lisy Hannigan se kvůli intimnější atmosféře odehraje v klubu Coltour. Všechna vystoupení nabídnou zajímavé zahraniční interprety a silné hudební zážitky. Začátek je vždy od 20 hodin. Lístky lze zakoupit přímo v aule Gong v Dolní oblasti Vítkovic nebo na internetových stránkách Colours of Ostrava.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář