Indický perkusista Trilok Gurtu představí v Praze nový projekt

Po loňském úspěšném koncertě v pražském divadle Hybernia, kde Trilok Gurtu vystoupil jako významný host perského zpěváka a kytaristy Shahaba Tolouie, přijíždí hudebník opět do Prahy. Tentokrát s vlastním projektem Spellbound.

Trilok Gurtu Trilok Gurtu Zdroj: trilokgurtu.net

Jeden z největších světových bubeníků Trilok Gurtu pochází z rodiny výborných muzikantů a sám získal řadu mezinárodních ocenění. Rozhodně zaslouženě. Gurtu je muzikant, který originálním a mistrným způsobem dokáže propojovat nejrůznější hudební žánry s tradiční indickou hudbou. Tu spojuje především s jazzem, který je podle něj univerzálním jazykem, jakým se mluví po celém světě. Gurtu vydal mnoho vlastních alb, na kterých spolupracoval s významnými hudebníky, včetně Johna McLaughlina nebo Roberta Milese.

 

 

Spellbound je inspirován nejlepšími jazzovými hudebníky, zejména jazzovou legendou a Gurtuovým přítelem Donem Cherrym, který zemřel v roce 1995 ve Španělsku. Don Cherry byl a stále je pro Triloka Gurtu velkou inspirací. Dominantním nástrojem celého projektu Spellbound je trubka. Každá skladba vychází z hudby nejlepších trumpetistů, kterou pak Gurtu přetváří svým osobitým pojetím. Jeho muzika plynule přechází mezi tóny, rytmem, nejrůznějšími zvuky a zpěvem.

Čtěte také: Marseillští Lo Cor de la Plana vystoupí v září v Praze

Vynikající a netradiční vystoupení Triloka Gurtu si můžete přijít poslechnout ve středu 16. října do Paláce Akropolis, kde koncert začíná od půl osmé večer. Vstupenky lze zakoupit už ve zvýhodněném předprodeji za 300 až 350 korun. Od 5. září se pak cena pohybuje od 350 do 400 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>