Death in June přivezou postapokalyptický folk do Prahy

Do Prahy po roce opět zavítá neofolková skupina Death in June, která zahraje 10. prosince v pražském klubu Chapeau Rouge. Společnost jí bude dělat Simone Hellvis Salvatori ze Spiritual Front, který vystoupí sólově, a slovenský muzikant Miro Snejdr, jež s Death in June aktuálně jede evropské turné.

Douglas Pearce, Death in June Douglas Pearce, Death in June Zdroj: facebook.com

V roce 1981 založil Douglas Pearce, kterého známe především jako Douglas P., neofolkové Death in June. Stalo se tak v Británii a jednalo se tehdy o trio muzikantů, kteří se v letech 1984 a 1985 rozešli. Death in June se stal sólovým projektem Douglase P., který ve spolupráci s nejrůznějšími hudebními partnery v experimentech pokračoval. Během více než třicetileté existence skupina postupně měnila styl, takže se z post punkové party poměrně přirozeným vývojem stali folkaři. Death in June bývají, kvůli textům a prezentaci související s druhou světovou válkou, považováni za kontroverzní. Ke koncertům neodmyslitelně patří škrabošky, vojenské obleky a runy. V souvislosti s jejich tvorbou bývá také používáno označení postapokalyptický neofolk, což je velmi trefné.

Na svém kontě má tento projekt velké množství řadovek, vydali DVD i knihy. Mezi nejzásadnější desky patří What Ends When the Symbols Shatter?, Rose Clouds of Holocaust, Nada! nebo All Pigs Must Die. Death in June letos vydali výbornou nahrávku The Snow Bunker Tapes, což je původní materiál pro dvojalbum Peaceful Snow/Lounge Corps z roku 2010. To Douglas P. nahrával v Austrálii a částečně také v Dirty Martini Studios v Bratislavě. Kruh se uzavírá! Tehdy mu s nahráváním pomáhal slovenský klavírista Miro Snejdr, se kterým aktuálně brázdí Evropu. V rámci turné The Snow Bunker Tour 2013 dorazí oba 10. prosince také do Prahy. Stane se tak po roce (téměř na den přesně, protože naposledy Death in June hráli 12. prosince 2012 v pražském klubu K4). A protože Dougals P. již delší dobu žije v Austrálii, je každá jeho výprava do Evropy velmi vítanou událostí.

 

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář