Girls Against Boys, Chokebore a Tomáš Palucha obsadí LMB Doporučený

Nedělní večer, na který Praha jen tak nezapomene. Tak můžeme označit společný koncert amerických kapel Girls Against Boys a Chokebore, který 8. prosince nabídne Lucerna Music Bar. A aby toho nebylo málo, v roli speciálních hostů se představí duo Tomáš Palucha.

Girls Against Boys Girls Against Boys Zdroj: presskit

Exkluzivní! Tak můžeme nazvat večer, kdy na stejném pódiu vystoupí Girls Against Boys (zkráceně oficiálně též GvsB) a Chokebore. Obě skupiny naplánovaly evropské koncerty tak, aby si mohly 8. prosince zahrát v Lucerna Music Baru. První jmenovanou kapelu měli fanoušci možnost spatřit již letos v létě na festivale Colours of Ostrava. Kdo tam byl, může s klidným svědomím potvrdit, že to kapele šlape na výbornou. Dalším důkazem je nové EP The Ghost List, které vyšlo téměř po deseti letech od poslední řadovky You Can't Fight What You Can't See z roku 2002. Girls Against Boys tímto počinem navázali na to nejlepší z předchozí tvorby. Vzpomeňme například na Venus Luxure No. 1 Baby z roku 1993 nebo House Of GvsB z roku 1996. Frontman Scott McCloud k tomu říká: „Cítili jsme, že je čas věnovat se zase naplno Girls Against Boys. Jsme ve fázi, kdy nás všechny hrozně baví pracovat společně na nových věcech.“ A tak se opět můžeme těšit na jejich hutný a specifický zvuk okořeněný dvěma baskytarami.

Chokebore sice nemají nový materiál, poslední EP Falls Best vyšlo v roce 2011, ale kapela je stále aktivní. Zpěvák a kytarista Troy Von Balthazar (stejně jako kolega Scott McCloud v letošním roce sólově navštívil Českou republiku) stále zpívá teskné a smutné písničky, které bývají stylově označované jako sadcore. K tomu zvláštně noisové kytary a lehce rozpoznatelný sound je na světě. Kapela, kterou na počátku devadesátých let založila čtveřice muzikantů, pochází z Honolulu na Hawaii. Chokebore letos slaví dvacet let od vydání vynikajícího debutu Motionless a jen těžko si můžeme představit lepší oslavu, než večírek v Lucerna Music Baru.

Bonusem pražského koncertu bude duo Tomáš Palucha, jejichž syrové kytary jdou proti sobě stejně jako se umí perfektně doplňovat. A pokud je to někomu stále málo, vězte, že se šeptá o bubeníkovi, který speciálně pro tento koncert Libora a Tomáše doplní. Inu, máme se nač těšit.

 

 

Další informace

  • Název akce: Girls Against Boys, Chokebore a Tomáš Palucha
  • Datum: neděle, 08 prosinec 2013
  • Místo: Lucerna Music BarPraha
  • Cena: od 450 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář