Epičtí Francouzi Kwoon dorazí na Mikuláše do Prahy Doporučený

Všudypřítomná melancholie nabývá s předadventním obdobím své maximální intenzity a projekt EuroConnections to bere na vědomí. Po intimních Me And My Drummer přiváží do Paláce Akropolis další tlumený projekt  francouzské post-rockery Kwoon. Na Mikuláše 6. prosince si s nimi zahraje domácí duo Kieslowski.

Kwoon Kwoon Zdroj: facebookové stránky kapely

Vzrušující gradování intenzity, jež stojí na pilíři vážnosti cellových riffů a impozantních vzdušných kytar zahalených klidným a intimním zpěvem. Pětice hudebníků z Paříže dokáže vlastní tvorbu definovat stejně obratně jako niterné pochody propalující se na povrch. A nepotřebuje k tomu žádnou škatulku. Už jen zvolením názvu kapely v roce 2006 odpověděli posluchačům na otázku týkající se žánru začínajícího uskupení. Čínské guǎn označuje školu bojových umění, čímž francouzský kvintet Kwoon cílil na možnost nekonvenčnosti v žánrových schématech.

Čtěte také: Me And My Drummer rozjitřili v Akropoli své emoce. A sklidili úspěch

Zakladatel Sandy Lavallart tedy nadobro vytáhl na papíře naškrábané skladby ze šuplíku a začal se věnovat jejich hudební realizaci. Umělecký zápal frontmana a kolegů dovedl Kwoon ještě téhož roku k vydání debutu Tales and Dreams. Úspěch se dostavil téměř okamžitě, hlasité haló ale vyvolal až pohádkový videoklip k tracku I Lived on the Moon. Animovaný dojemný příběh o malém chlapci procházejícím různými světy režíroval Yannick Puigi a v kategorii nejlepší videoklip / krátký film si odnesl trofej hned na šesti festivalech ve Francii, Itálii, Španělsku a Německu.

Nadšení francouzského publika brzy začali sdílet i za hranicemi. Kwoon tedy po svých vyrazili na tříletou cestu propagování debutu, během níž si osvojili kulturu švýcarskou, německou a mimo jiné i řeckou. Nastal ovšem podzim 2009 a s ním i potřeba recipientům pošeptat aktuální niterní prožitky

 

 

Jemnost. A vyspělost. Dvě slova, která se při vydání druhé studiové desky When the Flowers Were Singing skloňovala nejčastěji. Symbióza křehkých tónů smyčců a atmosférických kytar zafungovala s takovou platností, že už nikdo nic nenamítal proti srovnáním se Sigur Rós nebo Godspeed You!

V současné době se Kwoon věnují promu loňského EP The Guillotine Show, jehož impulzivními melodiemi nasákne i stěna Paláce Akropolis 6. prosince v 19 hodin 30 minut. Vstupenky si můžete objednat prostřednictvím sítí TicketPro a Ticketportal nebo zakoupit v pokladně klubu za 260 Kč v předprodeji a za 320 Kč na místě. Francouzům bude předskakovat česká dvojice Kieslowski, která nedávno pokřtila druhé album Na nože.

Další informace

  • Název akce: Kwoon
  • Datum: čtvrtek, 06 prosinec 2012
  • Místo: Palác AkropolisPraha
  • Cena: 260 Kč předprodej, 320 Kč na místě
Napsal(a):

Zanechat komentář