Fatal Smile chystají pro Prahu temnou glam rockovou seanci

V neděli 13. dubna se ve Futuru odehraje takřka hřbitovní seance v podobě koncertu Fatal Smile ze Skandinávského poloostrova a jim stylově podobných německých Shameless a českých kolegů Henych 666.

Fatal Smile Fatal Smile Zdroj: Tim Tronckoe

Glam rock a děsuplná image se z nějakého důvodu přitahují a neúnavně se na podiích setkávají v podání různých kapel. Minulý rok jsme tu měli hororového krále Wednesday 13 a Švédy Sister, letos přijíždí do Čech jejich krajané Fatal Smile. Tentokrát však zahrají ve Futuru jako headlineři jedné ze zastávek svého evropského turné.

Čtěte také: Wednesday 13 a jeho nesvatá show v Rock Café

Porpvé se zde však Fatal Smile ukázali již v roce 2009 jeko předskokani dalších severských rockových strašáků Lordi. Kapela funguje od roku 2002 a jejich zatím posledním studiovým zářezem je dva roky stará deska 21st Century Freaks, ovšem na další album netřeba dlouho čekat, protože nástupce posledního LP s názvem White Trash Heroes je již těsně před vydáním a je tedy možno očekávat, že pecky z nové fošny zazní i na dubnové show.

 

 

Jako support se představí o pár let starší německo-americká formace Shameless. Další glam rockeři do party, o jejichž stylovém zaměřeni, ale i zápalu pro věc vypovídají jejich vlastní slova, podle kterých je nezajímá, že osmdesátky jsou už dávno pryč. Pánové, a hlavně slečny, mající zálibu v ošátkovaných rockerech si tedy při této akci rozhodně přijdou na své.

Čtěte také: Finští HIM po devíti měsících opět v České republice

Tuto zřejmě nesvatou trojici doplní podpora z domácí scény, kterou není nikdo jiný než slovutný Vlasta Henych z legendárního Törru, který se však v posledních letech věnuje své nedávno vzniknuvší kapele se strohým, zato však všeříkajícím názvem Henych 666. Pokud ani číslo příšery v názvu třetí formace tuzemského hardrockového fanouška nevyděsí, pak už tedy nezbývá, než mu důrazně doporučit, aby v půlce dubna dorazil na Fatal Smile do Futura, pokud možno v kožené bundě a s dostatečnou zásobou černého a bílého makeupu.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Další informace

  • Název akce: Fatal Smile, Shameless, Henych 666
  • Datum: neděle, 13 duben 2014
  • Místo: FuturumPraha
  • Cena: 299,- Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář