Letošní festivalový jubilant Rock for people chystá oslavu

Letní hudební festival Rock for People letos oslaví dvacáté narozeniny. Největší tuzemský festival, jehož minulý ročník navštívilo na třicet tisíc fanoušků (nejen) rockové hudby, však také musel nějak začínat.

Tata Bojs Tata Bojs Zdroj: rockforpeople.cz

První ročník se uskutečnil v roce 1995 v malém městečku Český Brod. Tam festival vydržel do roku 2007, kdy mu začalo být už příliš těsno. Mimochodem, počet návštěvníků přesáhl počet obyvatel města již na přelomu tisíciletí. Čili až třináctý ročník se odehrál na nynějším místě, na letišti Věkoše města Hradec Králové, a nutno dodat, že třináctka pro festival rozhodně neznamenala smůlu. Dnes se právem řadí mezi největší a nejlepší hudební festivaly ve střední Evropě a nechybí v hledáčku velkých hvězd. Letošní ročník se uskuteční už tradičně na začátku letních prázdnin a to od 3. do 5. července.

 

{youtube}b9fyQlIT8sw{/youtube}

 

Organizátoři se ovšem rozhodli k významnému výročí uspořádat ještě navíc v srpnu jednodenní festival. Ten se odehraje na místě vzniku, tedy v areálu českobrodského stadionu. Vystoupí zde 12 českých kapel a atmosféra bude notně vzpomínková. Headlineři jako Tata Bojs nebo Hudba Praha jsou totiž s RfP spjati už od počátku. Dále se můžete těšit na jména jako Vypsaná fixa, Divokej Bill, Monkey Business nebo Kryštof, přijede i slovenský nářez Horkýže Slíže. Je tedy jasné, že oslavy proběhnou v plné parádě.

 

Čtěte také - Potvrzeno : Lucie vystoupí na Rock for People

 

Kompletní program a informace naleznete na stránkách festivalu RfP. Lístky k dostání ve speciální edici za 400 korun, po vyprodání za 450 a na místě za 550 korun. Český Brod se na vás bude těšit 23. srpna 2014.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář