07.05.2015 13:00

Festival Prague Sounds Good! přidává kapelu Persona Grata

Pořadatelé festivalu Prague Sounds Good!, který 28. června promění O2 Arenu v místo konání nového festivalu, rozšiřuje seznam účinkujících. K hlavním hvězdám večera Dream Theater a bývalým členům Thin Lizzy vystupujícím pod názvem Black Star Riders přibude slovenská skupina s mezinárodním renomé Persona Grata.

Persona Grata je progresivně rocková formace, které se jako jedné z mála východoevropských kapel podařilo prorazit nejen na koncertní pódia v sousedních zemích, ale také ve Spojených státech. Persona Grata dosáhla svého úspěchu jedinou deskou. Její debut z roku 2013 Reaching Places High Above, při jehož recenzích nejen tuzemská, ale i zahraniční média nešetřila chválou, byl nominován na album roku v kategorii Hard and Heavy na Radiohead Awards slovenského rádia FM a následně jej v té samé kategorii nominovala asociace ZAI (Zväz autorov a interpretov). Vloni tito Bratislavané absolvovali úspěšné turné s venezuelským kytarových virtuózem a designérem speciální 14ti strunné kytary Felixem Martinem. Absolvent Berklee School of Music spojil své síly s kapelou Persona Grata na osmi koncertech v České republice a na Slovensku.

 

 

Osobitý zvuk Persona Grata a její originální pojetí progresivního rocku pak učarovalo i samotnému Miku Portnoyovi z Dream Theater natolik, že skupinu vloni pozval do Spojených států na nejprestižnější progresivní festival Progressive Nation at Sea. Letos se jim splní přání a zahrají si s legendou progresivního metalu, s kapelou Dream Theather.

„Je to pro nás nesmírná čest a zároveň respekt zahrát si na jednom pódiu s takovou legendou progresivního rocku, jakou jsou Dream Theater. Jsou to právě oni, díky kterým jsme si zvolili tento žánr. Jsou naší velkou inspirací a vzorem a věříme, že na tomto koncertě dokážeme ze sebe dostat maximum, abychom oslovili i ty nejnáročnější fanoušky hudby,“ říká Martin Stavrovský, frontman Persona Grata. Kapela hraje ve složení Martin Stavrovský - zpěv, Ján Šteňo - bicí, Peter Luha - kytara, Jana Vargová - flétna a zpěv, Matej Mikloš - klávesy a Timotej Strieš - baskytara.

Čtěte také: Dream Theatre oslaví 30let v červnu v Praze

Vstupenky na Prague Sounds Good! lze pořídit za 990 Kč k stání a 1390 Kč k sezení v síti Ticketportal.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.