Funkový orchestr Top Dream Company zakládá novou stranu Doporučený

Pražská funková sestava oslaví ve svém domovském Lucerna Music Baru své osmé narozeniny. Návštěvníky lákají na zcela novou show a také nové složení kapel. Premiéra čeká též nový singl Topolánky, ke kterému byl před několika dny zveřejněn videoklip.

Top Dream Company oslaví v LMB své osmé narozeniny Top Dream Company oslaví v LMB své osmé narozeniny Zdroj: pořadatel koncertu

Generálním partnerem koncertu je Nová popová strana, kterou založili členové Top Dream Company. Nezajímají se o prezidentský post, jako jejich bývalý člen Vojta Dyk, chtějí do vlády. Pomoci má i nový videoklip k singlu Topolánky.

„Novou popovou stranu jsme založili my, členové kapely, proto, že už nás hudba neuživí, neboť naše vystoupení je finančně náročné. Díky tomu nemůžeme již dále vyjadřovat své názory ostatním lidem. Vstupujeme proto do politiky, dokud z ní jde nasát ještě trochu šťávy, než se zhroutí úplně,“ oznamují webové stránky nové strany. Předseda strany Petr Harmy Harmáček k tomu dodává: „Potřebujeme hrát na politických večírcích, využívat levné bistro v parlamentu a mít zaplacené cestovné včetně letenek a hotelů na koncerty.“ Na otázku, co založením strany chtějí zvěstovat lidu, odpovídají jednohlasně: „Jsme tady a jsme první kapela, co chce do parlamentu.“

Čtěte také: Sek Jsi Bombónky připravují debutový klip

Top Dream Company je původně funk-soulová kapela z Prahy, která využívá multižánrové prvky od disca, popu, jazzu, reggae až k balkánské hudbě. Jedenáctičlenná skupina pod vedením trumpetisty Harmyho měla ve své sestavě například Martu Balážovou, Vojtěcha Dyka či Ondřeje Rumla. V roce 2009 vydali své první DVD Live In Prague, které pokřtil herec Ivan Trojan, a o rok později studiové album Keep On Movin', pokřtěné Aňou Geislerovou, Marthou Issovou a Simonou Babčákovou.

 

 

V roce 2011 natočili videoklip k písni Keep Your Hands Off My Girl, kde hostoval rapper Michael V. (J.A.R.). Nyní připravují novou desku v koprodukci londýnského producenta Stephunk T a následně po něm též i turné. 

Přehled

 • Název akce: Top Dream Company
 • Datum: úterý, 16 říjen 2012
 • Místo: Lucerna Music Bar Praha
 • Cena: 150 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • Seasick Steve přiveze opět své dřevní blues

  Již dvakrát svým strhujícím koncertem okouzlil návštěvníky festivalu Colours of Ostrava, dokonce i na hlavní scéně. V březnu 2019 se svérázný americký bluesman Seasick Steve, který často hraje na vlastnoručně vyrobené kytary, představil poprvé sólově v Praze. A naprosto nadchnul. Proto se do Prahy opět vrátí.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Simply Red se chystají na turné

  Jedna z nejúspěšnějších britských kapel ještě letos vydá novou desku a zároveň zveřejňuje plán koncertů pro své chystané evropské turné, během kterého nevynechá ani Českou republiku. Do Prahy se vrátí po pěti letech.