House of Lords poctí fanoušky dvěma koncerty

Klenot amerického melodického hard rocku House of Lords přijíždí po vydání svého desátého studiového alba s názvem Indestructible koncertovat do ČR! V rámci svého turné navštíví 13. října brněnský klub Melodka a o den později vystoupí v klubu Nová chmelnice v Praze.

House of Lords House of Lords Zdroj: management kapely

Domovem jedné z nejznámějších poprockových kapel je slunná Kalifornie. Právě tam se v roce 1988 sešli muzikanti zvučných jmen, kteří si vydobyli renomé účinkováním v řadách tehdejších prvoligových souborů: klávesista Gregg Giuffria, baskytarista Chuck Wright, kytarista Lanny Cordola, bubeník Ken Mary a vokalista James Christian. Materiál pro chystané debutové album tehdy zaujal kromě jiných i samotného Gena Simmonse z Kiss, takže se první album objevilo na trhu pod hlavičkou jeho vydavatelství. Zaznamenalo slušný úspěch, neboť se přesně drželo šablony typické pro konec osmdesátek, a když ještě navíc MTV nasadila klip s největším hitem alba Love don´t lie, zařadili se rázem House Of Lords mezi tehdejší hudební elitu. Po úspěšném turné spolu s Ozzym Osbournem, Cheap Trick a Scorpions se členové kapely vrhli na přípravy druhého alba Sahara (1990). To přineslo nejen další úspěchy a uznání. Třetí deska Demons Down (1992) už vznikla bez Simmonse. Rozjetý vlak skupiny House of Lords však nečekaně zastavil příchod stylu grunge a kapela přestala fungovat.

 

 

Po letech nečinnosti se dal zpěvák Christian dohromady s novými spoluhráči a oživil vzpomínky na dřívější slávu. Podepsal smlouvu s agilním vydavatelstvím Frontiers a kapela se tak začala pomalu, ale jistě opět vracet do povědomí posluchačů. Na podzim letošního roku se House Of Lords opět vydají na evropská klubová pódia, aby naživo podpořili své nové album s názvem Indestructible. Kapela, která od roku 2006 funguje v sestavě James Christian - zpěv, Jimi Bell - kytara, B.J. Zampa - bicí, Chriss McCarvill - basa, představí nejen skladby z aktuální novinky, ale své věrné fanoušky potěší výběrem toho nejlepšího ze své bohaté minulosti. I když už House Of Lords nehrají pro plné stadióny, pořád se ještě vyplatí jejich koncerty navštívit.

Předprodej vstupenek je zajištěn v sítích www.ticketpro.cz, www.ticketstream.cz, www.ticket-art.czwww.ticketportal.cz, a www.eventim.cz za 520 Kč.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář