31.05.2022 19:30

Jack White zve po osmi letech do Prahy na svůj „analogový“ večer Doporučeno

Jack White Jack White Zdroj: pořadatel koncertu

Dvanáctinásobný držitel Grammy, neúnavný experimentátor a vlajkonoš rock'n'rollové tradice se po téměř dekádě znovu objeví v Praze. 5. července se Jack White vrátí do Fora Karlín v rámci celosvětového Supply Chain Issues Tour. Během něj se už stačil zasnoubit a vzápětí oženit se svou kolegyní, multiinstrumentalistkou a členkou jeho labelu Third Man Records, Olivií Jean.

Veselku uskutečněnou během otvíráku v Detroitu, rodném městě obou snoubenců, už oko českého fanouška neuvidí, může se však těšit na představení dvojice letošních umělcových alb.

První Fear of the Dawn vydal celosvětově známý zpěvák, kytarista a bývalý člen mj. legendárních The White Stripes už v dubnu, na Entering Heaven Alive si posluchači budou muset počkat až do 22. července.

Americký muzikant je kromě neustálého posouvání hranic vlastního uměleckého projevu proslulý také tím, že nikdy nevlastnil mobilní telefon. Když v roce 2018, po čtyřleté pauze od posledního a v Česku představeného alba Lazaretto, vydal další nahrávku s názvem Boarding House Reach, oznámil hudebník zákaz chytrých zařízení na svých koncertech. Nejinak tomu bude i na tom letošním českém. Kdo bude chtít zažít hyperaktivitu bluesrockového vizionáře na vlastní kůži, bude muset telefon v předsálí odložit do speciálního uzamykatelného pouzdra.

 

 

Zatímco na poslední pražské vystoupení White předskokana importoval přímo z Brooklynu, o první riff večera se letos postarají tuzemští Doctor Victor. Rockový projekt etablovaného frontmana Vojty Bureše je známý pravidelnými šňůrami doma i v zahraničí a blízkou spoluprací s nadnárodními žánrovými hvězdami. Předkapelu velkému jménu rozhodně nedělají poprvé, úvodní slovo jim v minulosti svěřili např. AC/DC nebo superskupina The Dead Daises.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.