Jaga Jazzist na podzim přijede do Česka s novou deskou

Experimentální jazzová norská kapela Jaga Jazzist se do České republiky vrátí po dvou letech, kdy úspěšně vystoupila tehdy ve Velké Lucerně v Praze s orchestrem k projektu Live with the Britten Sinfonia.

Jaga Jazzist Jaga Jazzist Zdroj:Ninja Tune Records

Jaga Jazzist si už za léta svého působení vybudovala pověst uznávané experimentální kapely, která se nebojí míchat elektronickou, progresivně rockovou a jazzovou hudbu. Kombinace těchto stylů utváří ojedinělou hudební fúzi, jež s typickým severským nádechem je těstem pro nádherně melodické ale někdy i téměř noisové kompozice.

Čtěte také: Jaga Jazzist si s filharmoniky podmanila Prahu

Po veleúspěšné desce One Armed Bandit, která vyšla v roce 2010, nyní skupina přichází s novým albem nazvaným Starfire, jež u vydavelství Ninja Tune Records vyšlo k 1. červnu.
Od doby, co se Lars Horntveth odstěhoval z Norska do Los Angels ve Spojených státech, se logistika natáčení desek poněkud zkomplikovala. Od prosince 2012 tak muselo zbylých sedm členů kapely vycestovávat za jedním ze svých frontmanů, což značně protáhlo samotné natáčení. Po skončení se všichni ovšem již sešli ve studiu v Oslu, kde dokončili své nové dílo, které se výrazně vrací k elektronickým počátkům Jagy Jazzist.

 

 

Právě zvuková stránka alba patří k jednomu z nejzajímavějších a nejvýraznějších počinů nejen v historii této kapely, ale rovněž také bude patrně do budoucna velkou inspirací pro další skupiny v tomto hudebním žánru. Velký prostor k vyjádření zde dostal mimo jiných i kytarista Marcus Forsgren, který se doslova na Starfire umělecky vyřádil.

Kapelu Jaga Jazzist (kompletní biografii čtěte zde)založil multiinstrumentalista a skladatel Lars Horntveth spolu se zpěvákem a trumpetistou Ivarem Christianem Johansenem (známým také pod uměleckým jménem Ravi). K nim se rovněž připojil starší bratr Larse Martin Horntveth a ještě později i sestra Line Horntveth. Kapelu celkově tvoří osm členů, za svoji dvacetiletou existenci vydala Jaga Jazzist celkově sedm studiových alb včetně aktuálního Starfire.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Koncert skupiny Jaga Jazzist se uskuteční v rámci 20 zajímavých koncertů k příležitosti oslav 20 let Lucerna Music Baru, kde se toto vystoupení 11. listopadu 2015 uskuteční. Cena vstupenek se pohybuje od 590 korun.

Další informace

  • Název akce: Jaga Jazzist
  • Datum: středa, 11 listopad 2015
  • Místo: Lucerna Music Bar
  • Cena: od 590 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář