Janek Ledecký bude sliby plnit o Vánocích Doporučený

Na šňůru tradičních předvánočních koncertů se 21. listopadu vydá Janek Ledecký. Navštíví několik měst v České republice, ale i na Slovensku. Na svátečním turné s již známým názvem Sliby se maj plnit o Vánocích jej doprovodí M. Nostity Quartet a hudební parťáci bubeník Štěpán Smetáček s basistou Davem Mendézem. Doplní je dívčí vokály a dětské soubory z místních ZUŠ.

Janek Ledecký Janek Ledecký Zdroj:Agentura Zuzana Production

I podle počasí venku je poznat, že Vánoce se nezadržitelně blíží. Než však usedneme k štědrovečerní večeři, mnohé z nás čeká především nákupní šílenství, zběsilé přípravy a pracovní dohánění celoročních plánů. Naštěstí se můžeme na koncertech Janka Ledeckého příjemně odreagovat - jsou plné sváteční pohody a lásky. Jak říká sám Janek: „Tato společná setkání a zpívání s dětmi mám hrozně rád. Všichni přítomní, samozřejmě včetně mě i mé doprovodné kapely, si doslova vychutnáme jedinečnou, neopakovatelnou a podmanivou vánoční atmosféru. Tyto koncerty jsou pro mne tím nejhezčím vánočním dárkem."

Těšit se můžeme na klasické koledy, jakými jsou Pásli ovce valaši a Nesem vám noviny, ale i na Jankovy notoricky známé písně Sliby se maj plnit o Vánocích, Ryba Rybě či Pěkná, pěkná, pěkná. Zpěvák rovněž přidá i něco ze svých oblíbených skladeb od Boba Dylana, Stinga a dalších. Londýňan Dave Mendéz program zpestří originální koledou ze staré Anglie.

 

 

Jak Janek Ledecký prozradil, vše začalo již v roce 1996 vydáním alba Sliby se maj plnit o Vánocích. Vyjel na první „vánoční" turné a tak se mu zalíbilo, že od té doby nevynechal jediný rok. Před třemi roky přidal dětské sbory, které dodávají koncertu na autentičnosti. On sám s rodinou pak Vánoce tráví pravidelně na horách, na sněhu a k štědrovečerní večeři odchází až když se zastaví vleky. V příjemném prostředí si pak zpívají i koledy, Jankova nejoblíbenější je Pásli ovce valaši. V příštím roce pak, jak doufá, sežene dostatek financí na nový muzikál, který chce představit bez kompromisů. Dopsal jej již před dvěma roky na motivy Shakespearova Othella a ponese název IAGO.

Termíny koncertů:
21. 11. - Kladno (Dům kultury)
26. 11. - Jičín (Masarykovo divadlo)
29. 11. - Plzeň (Měšťanská beseda)
30. 11. - Hradec Králové (Sál filharmonie)
 1. 12. - Světlov u Luhačovic (zámek)
11. 12. - Jablonec nad Nisou (Městské divadlo)
13. 12. - Ostrava (Dům kultury města Ostravy)    
15. 12. - Pozořice u Brna
17. 12. - Kolín (Městské divadlo)
18. 12. - Děčín (Městské divadlo)
19. 12. - Zlín (Městské divadlo)
20. 12. - Praha (Divadlo Brodway)

Další informace

  • Název akce: Janek Ledecký - Sliby se maj plnit o Vánocích
  • Datum: středa, 21 listopad 2012
  • Místo: Dům kulturyKladno
Napsal(a):

Zanechat komentář