čtvrtek, 01 listopad 2012 07:00

Závěr Strun podzimu patří experimentální akci Spotlight

Napsal(a)
Chris "Daddy" Dave Chris "Daddy" Dave Zdroj: myspace.com

Stejně jako v loňském roce zakončí festival Struny podzimu svoji sezónu 3. listopadu experimentální hudební akcí Spotlight. Hlavní hvězdou bude vystoupení bubeníka Chrise Davea Daddyho, českou scénu zastoupí trio Sato-San To.

Série koncertů v pražském klubu Roxy završí letošní šňůru vystoupení Strun podzimu. V experimentálním prostoru NOD bude již od půl osmé večer možné setkat se s umělci, kteří ten večer vystoupí. K setkání s fanoušky se tak například dostaví český beatboxer a looper En.Dru a jeho německý protějšek Ricoloop, americký bubeník Chris Dave nebo americká hiphoperka Akua Naru.

Samotnou koncertní část zahájí od osmi večer „souboj" beatboxerů z Čech a Německa - Ondry En.dru Havlika a Rica Ricoloopa Dießnera. Tento zápas proběhne prostřednictvím srovnání kvalit obou umělců v beatboxu a loopování.

Čtěte také: Na Strunách podzimu vystoupila klavíristka Hiromi Uehara

Po úvodním battlu nastoupí na scénu hlavní hvězda večera, americký bubeník Chris Daddy Dave se svojí skupinou Drumhedz. Tento charismatický Afroameričan se může za svoji zatím poměrně krátkou hudební kariéru pyšnit koncertováním i natáčením s hvězdami současnosti z mnoha hudebních žánrů. Z jazzové spolupráce lze jmenovat například Pata Methenyho, Kennyho Garreta, Roberta Glaspera nebo Wyntona Marsalise. Chris Dave nemá ovšem problémy ani s přesahy do oblastí popu, rhytm&blues nebo také hip hopu.

Z těchto různorodých zkušeností načerpal tolik vlivů, že to unikátním způsobem ovlivnilo jeho styl hraní, a učinilo ho tak žádaným bubeníkem. Pražský koncert bude jeho českou premiérou a určitě je na co se těšit.

 

 

Během večera vystoupí také americká hip hoperka Akua Naru se svojí skupinou Digflo. Tato umělkyně, která již řadu let žije v Německu, se ve své tvorbě orientuje převážně na soulové základy, v čemž ji podporuje i její kapela. Vystoupení tedy bude v každém případě zajímavým hudebním koktejlem, jaký se vyloženě hodí do celkové koncepce akce Spotlight.

Českou scénu zastoupí trio Sato-San To a DJ Hoffee

Na závěr Spotlight zahraje také české trio Sato-San To ve složení Oskar Török na trumpetu a klávesy, Jaromír Honzák na basu a Thom Therian podpoří rytmiku svými bicími, samply a syntezátory. Kapela se hudebně orientuje na fúzi jazzu, junglu a elektroniky s vlivy orientu a ambientní hudby, což je určitě odvážná kombinace slibující nevšední zážitek.

Pro poslední hudební vytrvalce je nachystán na úplný závěr koncert dalšího českého účastníka. Předvede se Jiří Hofreitr alias DJ Hoffee, který se zaměřuje na hip hop, down tempo s přesahy ale například i do nu jazzu.

Cena vstupenek na Spotlight se pohybuje od 250 do 450 korun. Tímto vystoupením tak končí letošní ročník Strun podzimu, který i letos představil v České republice řadu světových hvězd různých hudebních stylů. Nezbývá tedy než pořadatelům poděkovat a těšit se zase na další rok plný hudby.

Přehled

 • Název akce: Struny podzimu: Spotlight
 • Datum: sobota, 03 listopad 2012
 • Místo: Roxy Praha
 • Cena: od 250 do 450 Kč

Další články

 • Rozhovor s Flook: Naše hudba neměla nikdy žádné hranice Rozhovor s Flook: Naše hudba neměla nikdy žádné hranice

  Roku 2008 oznámila britsko-irská čtveřice Flook konec, letos se vrátila na pódia s novinkou Ancora nominovanou na BBC2 Folk Awards. Do České republiky se vrací po dlouhých třinácti letech, fanoušci mohou očekávat energický set v pražském Rock Café. "Připravte se na subtilní oheň, hráčský důvtip a rytmickou sílu. Ti čtyři báječní lidé na vás z rohu hojnosti vylijí tolik velebného muzikanství, až se z toho málem zalknete," napsali o skupině v magazínu fRoots.

 • Foto: Ida Nielsen & The Funkbots, Jazz Dock, Praha, 11. 11. 2019 Foto: Ida Nielsen & The Funkbots, Jazz Dock, Praha, 11. 11. 2019

  V rámci koncertní šňůry Jazz čtyř kontinentů vystoupila v pražském Jazz Docku skupina Funkbots americké baskytaristky a zpěvačky Idy Nielsen, kterou proslavila její spolupráce s Princem. Z tohoto koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Foto: Kulturní úderka, Stará pekárna, 8. 11. 2019 Foto: Kulturní úderka, Stará pekárna, 8. 11. 2019

  Kulturní úderka nám zasadila řádný úder své potemnělé hudby v potemnělé Staré pekárně. Napadl mě příměr jejich hudby s Frankovkou - temné rubínové barvy, drsná tříslovina a i ta naše moravská kyselinka. Chuti někdy tvrdší, někdy více ovocné, někdy kořenité i sametové. Tak i takový byl nezaměnitelný zpěv kytaristy Štěpána Dokoupila. Koukněte, jak to tam vypadalo!

 • Joe Satriani vystoupí v květnu v Praze Joe Satriani vystoupí v květnu v Praze

  Joe Satriani zveřejnil první část svého nadcházejícího turné, ve kterém opět nezapomněl na Prahu. Celosvětově proslulý kytarový virtuos vystoupí v Praze v Kongresovém centru.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };