08.06.2022 14:10

Jeff Beck míří do Prahy se speciálním hostem – Johnnym Deppem Doporučeno

Jeff Beck při koncertě na Pražském hradě v 4. 6. 2014 Jeff Beck při koncertě na Pražském hradě v 4. 6. 2014 Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Osminásobný držitel Grammy a člen rockové síně slávy Jeff Beck přijede do Fora Karlín se speciálním hostem - hercem a muzikantem Johnnym Deppem. Společně v roce 2020 nahráli skladbu Isolation, v červenci vydávají společné album, nedávno odehráli za ovací fanoušků a hudebních kritiků několik koncertů v Anglii včetně londýnské Royal Albert Hall. Po tomto úspěchu se Depp přidává k Beckovi na celé evropské tour!

Jeff Beck, který si vybudoval jednu z nejvlivnějších kariér v rockové historii, je všeobecně uznáván jako jeden z nejtalentovanějších a nejvýznamnějších kytaristů na světě a hrál po boku těch největších velikánů rocku, blues a jazzu. Jeff Beck zavítal do Prahy naposledy v roce 2014, kdy odehrál koncert pod širým nebem na Pražském hradě. Během své více než padesátileté hudební kariéry získal Beck neuvěřitelných osm cen Grammy, časopis Rolling Stone ho zařadil mezi „100 nejlepších kytaristů všech dob“ a dvakrát byl uveden do Rock&Rollové síně slávy. Jednou jako člen Yardbirds a poté znovu jako sólový umělec.

V létě 2016 oslavil kytarový virtuos svých 5 hudebních desetiletí mimořádným koncertem na slavném Hollywood Bowl. V roce 1965 Beck skvěle nahradil Erica Claptona na postu hlavního kytaristy Yardbirds a později založil The Jeff Beck Group, ve které Rod Stewart zastal roli zpěváka a Ron Wood roli baskytaristy. Jejich fenomenální alba – Truth (1968) a Beck-Ola (1969) – se stanou klenotem pro hardrockery.

Neustávající Beckova kariéra nesla ovoce, v roce 1973 založil Beck superskupinu, power trio s baskytaristou Timem Bogertem a bubeníkem Carminem Appicem a opět rozbili předsudky lidí o tom, jak má znít rockový kytarista.

Album Flash z roku 1985 udrželo Becka v centru dění a s písní Escape získal cenu Grammy za nejlepší rockovou instrumentální skladbu. Druhá Grammy přišla za jeho Guitar Shop s Terrym Bozzio a Tonym Hymas. Třetí Grammy získal za Dirty Mind z alba You Had It Coming v roce 2001. V roce 2009 vyšlo platinové album Performing This Week… Live at Ronnie Scott's, a Beck získal další cenu Grammy za A Day In The Life.

Beckovo úžasné sólové album z roku 2010, Emotion & Commotion, přineslo dvě další ceny Grammy; Beck byl nominován v pěti kategoriích a domů si dovezl tři: nejlepší rockový instrumentální výkon za Hammerhead, nejlepší popový instrumentální výkon za Nessun Dorma, obě od Emotion & Commotion, a nejlepší popová spolupráce s vokály za „Imagine“, ve spolupráci s Herbie Hancockem. A taktéž bychom měli připomenout českého rodáka Jana Hammera, který s Jeffem Beckem spolupracoval, napsal mu několik skladeb a objevil se i na Hollywood Bowl po jeho boku s klávesami.

 

 

Jeho album Rock ‘N’ Roll Party Honoring Les Paul bylo v roce 2012 nominováno na cenu Grammy za nejlepší rockové album. V roce 2016 vydal Loud Hailer a v roce 2017 vyšel Jeff Beck: Live At The Hollywood Bowl, oba s velkým ohlasem u kritiků.

Johnny Depp už dávno není jen pouhým hercem hollywoodských trháků. Své rockerské ostruhy si vybojoval po boku Alice Coopera ve skupině Hollywood Vampires, kde prokázal, že není jen maskot skupiny, nýbrž že je zdatným kytaristou i výborným zpěvákem. "Před pěti lety mi Johnny zaklepal na dveře šatny v Japonsku a od té doby jsme se spolu nepřestali skvěle bavit!" říká kytarista Jeff Beck na adresu slavného herce. A Johnny Depp dodává: "Je mi mimořádnou ctí hrát a psát hudbu s Jeffem, jedním ze skutečných velikánů a někým, koho mám teď tu čest nazývat svým bratrem."

Chystané turné doprovází Rhonda Smith na baskytaru, Anika Nilles na bicí a Robert Stevenson na klávesy. Předprodej na koncert těchto dvou velikánů v pondělí 11. července 2022 začne 10. června 2022 v 10:00 v síti Ticketmaster. Kapacita Fóra Karlín bude pro ještě lepší zážitek a divácký komfort snížena, pro diváky bude připraveno několik exkluzivních míst k sezení přímo před pódiem, zbytek koncertu je na stání.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.