Švédové letí do Čech: Sonic Syndicate vystoupí v Praze

V úterý 21. řijna vystoupí Sonic Syndicate v rámci turné Diabolical Tour of Art v klubu Nová Chmelnice. Po téměř čtyřech letech se tak vrací do České republiky, a to jak s novým materiálem, tak v novém složení.

Sonic Syndicate vletí do Prahy již 21. října 2014 Sonic Syndicate vletí do Prahy již 21. října 2014 Zdroj: Archiv skupiny Sonic Syndicate

Metalcorová švédská banda Sonic Syndicate si od svého vzniku prošla velkými změnami. Od vydání debutu Eden Fire v roce 2005 se SoSy stali jednou z nejznámějších tváří moderního metalu, avšak po vydání rozporuplného alba We Rule the Night (2010) a po nastalých rozkolech v hudebním směřování kapely ukončilo své působení zde zakládající duo bratrů Sjunnessonových. Ti poté založili nový projekt s názvem The Unguided. Tím SoSy přišli o hlavního skladatele a kytaristu odpovědné za jejich typický zvuk.

Současná podoba Sonic Syndicate je tak v dnešních dnech mnohem tvrdší a zvuk se blíží death metalovému standardu. A tvrdšímu stylu se přizpůsobil také image kapely. Největši změnou prošel kytarista a bratranec zmíněné dvojice - Robin Sjunnesson. Vyměnil nagelovaný emoúčes za kulich a plnovous, přidal pohled ošlehaného dřevorubce a na podiu svým hrubým hlasem začal doprovázet zpěváka Nathana J. Biggse. 

 

 

Ani turné, na nějž kapela vyrazila minulý pátek (10. října) koncertem v Münsteru, se ale beze změn a personálních rošád neobešlo. Sonic Syndicate vyrazili do světa bez své překrásné basistky Karin Axelsson, která momentálně čeká druhé dítě, a tak ze zdravotních důvodů zůstává doma. Její místo po čas turné zastoupí Michel Bärzén ze švédské death trashové bandy Degradead. Část večera však přesto ovládne něžné pohlaví, a to v podobě zpěvaček německé metalcorové skupiny May the Silence Fail, která společně s kapelami Inmate a Ferium v rámci turné Diabolical Tour of Art Sonic Syndicate předskakuje.  

 

 

Takováto nálož corové muziky slibuje skvělou zábavu a není důvod nevěřit, že SoSy nenavážou na velký úspěch minulého pražského koncertu. Pokud tedy zatím nemáte program na následující úterý, poznačte si červeně do kalendáře dvě slova: Sonic Syndicate. 

Další informace

  • Název akce: Sonic Syndicate, May the Silence Fail, Ferium, Inmate
  • Datum: úterý, 21 říjen 2014
  • Místo: PrahaNová Chmelnice
  • Cena: 560 korun
Napsal(a):

Zanechat komentář