středa, 12 prosinec 2012 07:00

Ken Hensley v ČR: Dobří holubi se vracejí

Napsal(a)
Ken Hensley Ken Hensley Eva Makovská, MusicWeb.cz

Po deseti měsících se hlas Uriah Heep, Ken Hensley, vrací do Čech se svým sólovým komorním koncertováním. V únoru letošního roku jsme jej mohli slyšet v plzeňské Šeříkovce, nyní se rozjede do Brna a Prahy.

I tentokrát uvidíme Kena Hensleyho bez vikingského bandu Live Fire, s kterým hraje a objíždí svět v posledních letech. V předvánočním čase se můžeme těšit na exkluzivní program sestavený z moderované diskuze s dotazy diváků (samozřejmě s českým překladem) a koncertního setu sestaveného z mixu písní uriášovské klasiky a Kenovy současné tvorby. Vedle nesmrtelných hitů, jakými jsou July Morning, Lady in Black, Free Me, Rain, Stealin, Look at Yourself a další, zazní i novinky z aktuální studiové desky Love & Other Mysteries.

 

 

Kena Hensleyho můžeme právem považovat za nejpovolanějšího interpreta klasických uriášovských nezapomenutelných songů. Byl to právě on, kdo byl v sedmdesátých letech jejich téměř výhradním autorem. S kapelou vydali třináct studiových alb, než v roce 1980 ze skupiny odešel pro nesouhlas s posunem repertoáru více k popu. Následovala spolupráce s americkými Blackfoot a v polovině osmdesátých let se stáhl do ústraní. Tvoří však dál, vydal několik sólových alb a na koncertech ho doprovází band Live Fire. Na výborné desce Blood on the Highway z roku 2007 si s ním zazpívali jako hosté i Glenn Hughes (ex Deep Purple) a Jorn Lande (Masterplan).

Ken Hensley chystá pro české obyvatele dva koncerty. První se bude konat 15. prosince v brněnské Melodce. Následující den, tedy 16. prosince, se na něj budou moci těšit návštěvníci pražské Nové Chmelnice. Vstupenky na koncert lze zakoupit v běžných předprodejích.  

Přehled

 • Název akce: Ken Hensley
 • Datum: neděle, 16 prosinec 2012
 • Místo: Nová Chmelnice Praha
 • Cena: 500 - 550 Kč

Další články

 • Black Star Riders vezou do Prahy prvotřídní hard rock Black Star Riders vezou do Prahy prvotřídní hard rock

  Své čtvrté album Another State of Grace přivezou do klubu Nová Chmelnice 20. listopadu Black Star Riders. Zpozornět by měli především příznivci legendárních Thin Lizzy, na něž přímo navazují. V roli předkapely navíc vystoupí další veteráni - britové Diamond Head.

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };