Kytaristé napříč žánry rozeznívají sály po celé Republice

Letos již osmnáctý ročník festivalu Kytary napříč žánry je v plném proudu. Ještě měsíc si budou moci posluchači vychutnat hru mistrů svého oboru v několika městech naší republiky.

Tommy Emmanuel Tommy Emmanuel Zdroj: misterguitar.us

Zahájení festivalu Kytara napříč žánry je za námi a patřilo především Stevovi Adelsonovi, který hned na začátek osmnáctého ročníku festivalu představil v žižkovském Atriu unikátní nástroj Chapman Stick. Na ten spolu s ním zahrál také český kytarista a stále ještě student Konzervatoře Pardubice, Antonín Pevala. O den později se pak Adelson předvedl na pódiu Městské knihovny v Praze po boku Radima Dudy, skvělého Norbiho Kovácse a mandolinisty Radima Zenkla.

Před sebou máme hned několik koncertů britsko-amerického kytaristy Laurence Jubera. Juber se proslavil především jako člen kapely Wings, kde hrál na začátku 80. let po boku Paula McCartneyho. Také nahrával s francouzským šansoniérem Charlesem Aznavourem a nahrál také kytaru v soundtracku k bondovce The Spy Who Loved Me (1977). Juber zahraje 10. listopadu v pražském Paláci Akropolis, kde s ním vystoupí společně i zakladatel a ředitel festivalu, kytarista Stanislav Barek, Adib Ghali a zpěvačka Martina Míková. Následně si pak Laurence Jubera budeme moci poslechnout také ve Varnsdorfu a na zámku v Pardubicích, kde kromě koncertu proběhne také finále třetího ročníku festivalové kytarové soutěže. Na závěr zahraje v Chýni.

Rozhovor se Standou Barkem si můžete přečíst zde

Poslední koncert podzimní části festivalu proběhne 24. listopadu v Atriu na Žižkově. Tam se představí člen kapely Wohnout, Matěj Homola, spolu s ním folkař Tomáš Berka a opět také ředitel festivalu Standa Barek. Úplný závěr letošního ročníku festivalu ale proběhne ve velkém a tím posledním koncertem bude koncert narozeninový. Ten se uskuteční až z kraje jara. Standa Barek totiž slaví kulaté šedesáté narozeniny, a stejně tak je tomu i u hlavní hvězdy festivalu - legendárního australana Tommyho Emmanuela.

 

 

Oba kytaristé se tedy své kulatiny rozhodli oslavit na jednou pódiu. “Když jsme s Tommym Emmanuelem zjistili, že máme letos oba šedesátku na krku, rozhodli jsme se, že ji oslavíme společně tak, jak nás to baví nejvíc: společným koncertem. První volný termín, kdy se naše plány a možnosti protnuly, byl až na jaře, a tak se setkáme na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina 13. března 2016.” K programu ještě Barek upřesňuje: “Během večera se k nám přidají mí spoluhráči z kapely Njorek, Norbi Kovács, Adib Ghali a také vynikající britský kytarista Dylan Fowler, který má blízko ke keltské hudbě.”

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Ať už teď na podzim nebo na jaře, je na co se těšit. Veškeré podrobnosti o průběhu festivalu se dozvíte na webu festivalu. Předprodej vstupenek probíhá přes portál Colosseum, ale je také možné si lístky rezervovat telefonicky nebo přes e-mail. Ceny vstupenek na podzimní část festivalu se pohybují mezi 100 a 290 korunami. Na březnový koncert pak mezi 290 a 1890 korunami.

Další informace

  • Název akce: Kytara napříč žánry
  • Datum: úterý, 10 listopad 2015
  • Místo: celá ČR
  • Cena: 100 - 1890Kč

Zanechat komentář