11.10.2013 7:00

Leprous přivezou do Prahy bouři progresivního metalu

Norové Leprous Norové Leprous Zdroj: www.leprous.net

Ve čtvrtek 17. října navštíví pražské Rock Café  norská prog-metalová kapela Leprous, která přiveze představit svou novou desku Coal. Spolu se seveřany zahrají poláci Blindead a tuzemští Personal Signet. Co můžeme od zastávky Coal Tour 2013 očekávat?

 

Pětice muzikantů známá pod názvem Leprous se na sebe poprvé pokusila upozornit vydáním alba Aeolia, které v porovnání s dnešní volbou vyznívá poněkud surově. Možná proto opravdový úspěch přinesla až další placka Tall Poppy Syndrom vydaná v roce 2009. Na této desce se projevily nesporné kvality a cit pro hudební kompozici, které dostaly mladé Nory do line-up právě probíhajícího tour slavných prog-blackerů Enslaved. Tehdy bylo možné vidět jejich snad první koncert v Česku v pražském KD Vltavská.

 

 

Leprous nezaháleli a v roce 2011 vydali hudebně ještě vybroušenější album Bilateral a začali mohutně koncertovat na všemožných festivalech. S následující deskou Coal bylo možné skupinu vidět i na letošním ročníku metalového festivalu Brutal Assault, kde ve společném vystoupení s ex-Emperor frontmanem Ihsahnem získala viditelný ohlas. Vedle své vlastní produkce jsou norové známí také jako živá kapela již zmíněného Ihsahna.

 

 

Do soupisky kapel akce přibyla také česká metalová kapela Personal Signet a depresivní deka z Polska pod názvem Blindead. Návštěvníci se tedy mohou těšit na atmosféricky neveselý, ale o to hudebně zajímavější materiál.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.