Leprous přivezou do Prahy bouři progresivního metalu

Ve čtvrtek 17. října navštíví pražské Rock Café  norská prog-metalová kapela Leprous, která přiveze představit svou novou desku Coal. Spolu se seveřany zahrají poláci Blindead a tuzemští Personal Signet. Co můžeme od zastávky Coal Tour 2013 očekávat?

Norové Leprous Norové Leprous Zdroj: www.leprous.net

 

Pětice muzikantů známá pod názvem Leprous se na sebe poprvé pokusila upozornit vydáním alba Aeolia, které v porovnání s dnešní volbou vyznívá poněkud surově. Možná proto opravdový úspěch přinesla až další placka Tall Poppy Syndrom vydaná v roce 2009. Na této desce se projevily nesporné kvality a cit pro hudební kompozici, které dostaly mladé Nory do line-up právě probíhajícího tour slavných prog-blackerů Enslaved. Tehdy bylo možné vidět jejich snad první koncert v Česku v pražském KD Vltavská.

 

 

Leprous nezaháleli a v roce 2011 vydali hudebně ještě vybroušenější album Bilateral a začali mohutně koncertovat na všemožných festivalech. S následující deskou Coal bylo možné skupinu vidět i na letošním ročníku metalového festivalu Brutal Assault, kde ve společném vystoupení s ex-Emperor frontmanem Ihsahnem získala viditelný ohlas. Vedle své vlastní produkce jsou norové známí také jako živá kapela již zmíněného Ihsahna.

 

 

Do soupisky kapel akce přibyla také česká metalová kapela Personal Signet a depresivní deka z Polska pod názvem Blindead. Návštěvníci se tedy mohou těšit na atmosféricky neveselý, ale o to hudebně zajímavější materiál.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.