18.10.2013 7:00

Rachid Taha v Praze představí nové album Zoom

Rachid Taha Rachid Taha Zdroj: rachidtahaofficial.com

Nejen pro příznivce world music zahraje charismatický alžírský hudebník Rachid Taha 10. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

Hudba Rachida Tahy prochází napříč nejrůznějšími žánry. Propojuje vlivy arabské, rockové, punkové i elektronické hudby a některé z jeho skladeb dotváří i taneční techno podklad. Mimo to je Rachid interpretem alžírského stylu rai. Tento hudební styl vznikl v severní Africe již ve 20. letech mezi beduínskými pastevci, kteří se jím celkem přímo vyjadřovali k sociálním tématům. Nejvíce se ale začal šířit až v 70. a 80. letech. Rozšířil se také do Evropy a i zde se těší své oblibě, především ve Francii, kde Rachid Taha žije už od dětství. Rai je směsí beduínské hudby a španělských, francouzských, arabských i afrických žánrů. Taha vytváří fúzi tohoto žánru a moderní muziky.

 

 

Do Česka míří Rachid Taha letos už podruhé. Před nedávnem vystoupil na festivalu Trutnov a nyní přijíždí do Prahy představit českým fanouškům skladby z nového, již devátého sólového alba Zoom, které produkoval Justin Adams, talentovaný producent známý například ze spolupráce s Robertem Plantem ze skupiny Led Zeppelin.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Nejen podle Rachida se jedná o jeho zatím nejlepší CD. I to může být důkazem neustálého vývoje jeho hudby. A přestože se stále posouvá vpřed, neopouští prvky tradiční arabské hudby. I na svém novém albu propojuje elektrické kytary s původním arabským nástrojem oud, drnkacím nástrojem bez pražců, který je přímým předchůdcem loutny.

Čtěte také: Palác Akropolis přivítá Yasmine Hamdan

Originální hudbu, vizáž rockera a neskutečnou, energií nabytou atmosféru koncertu, jak už je u něho zvykem, předvede Rachid Taha v neděli 10. listopadu od 21 hodin v Lucerna Music Baru. Lístky na stání zakoupíte za 650 korun, na balkon pak za 1100 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.