05.12.2014 7:00

Lynyrd Skynyrd vystoupí poprvé v České republice

Nejslavnější kapela jižanského rocku, floridští Lynyrd Skynyrd, se poprvé ve své historii představí i v České republice. Melodie slavných hitů těchto rockerů, které okamžitě pozná každý člověk dotčený nejen rockem, ale třeba i hollywoodskými filmy, zazní již 1. května 2015 v Plzni.


Místo konání koncertu nebylo vybráno náhodou. Velkolepá open-air show bude totiž součástí projektu Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015 a zároveň zahájí program Slavností svobody k příležitosti 70. výročí osvobození Plzně americkou armádou. Velké podium, videoprojekce, zázemí pro diváky a také vystavené historické americké jeepy se pohodlně vejdou na plzeňský Areál ploché dráhy. Přilehlý Borský park bude zázemím prezentací a programu Slavností svobody.

Legendární Lynyrd Skynyrd uslyšíme naživo poprvé nejen v Česku, ale v celém regionu. A to po téměř padesáti letech čekání. Za tu dobu prošla skupina mnohým: vznikla jako studentská kapela v Jacksonville (název kapely pochází od místního učitele Leonarda Skinnera, který zuřivě bojoval proti nošení dlouhých vlasů). V sedmdesátých letech se dostali na vrchol slávy i díky hitům jako Free Bird, Sweet Home Alabama a dalším, které se staly nesmrtelnými a byly často půjčovány do známých filmů. Kytarové sólo z Free Bird je podle časopisu Guitar World třetím nejlepším sólem historie. Do rock 'n' rollové síně slávy byli uvedeni v roce 2006. Zlatá léta kapely však skončila leteckým neštěstím v roce 1977, když většina sestavy zahynula. Po desetileté odmlce začali znovu vystupovat a nahrávat, přesto uběhlo dalších dvacet osm let, než se vydali i do České republiky.

 

.

 

V květnu přijedou v současné klasické sestavě: zpěvák Johnny Van Zant, kytaristé Rickey Medlocke, Gary Rossington a Mark Matejka, baskytarista Johnny Colt, bubeník Michael Cartellone a klávesista Peter Keys. Tato parta nahrála i poslední album Last of a Dyin' Breed. Plzeňský koncert je součástí evropského turné zahájeného v Glasgow a ukončeného v Helsinkách. Poté se přesunou do illinoiského Chillicothe a nikdo neví, kdy se vrátí do Evropy, proto je tento koncert jedinečnou příležitostí vidět Lynyrd Skynyrd naživo.

Předkapelou Lynyrd Skynyrd je asi nejznámější česká kapela tohoto žánru - Žlutý pes. Areál bude otevřený od 17:30 a Žlutý pes začne hrát v 19:30, hlavní hřeb večera pak přijde asi v 21:00. Lístky jsou - vzhledem k tomu, že vystoupení je součástí programu Evropského hlavního města kultury - momentálně k dostání za poměrně nízké ceny (Plzeň dostala koncert „darem“ od majitele FC Viktoria Plzeň Tomáše Paclíka). Základní vstup stojí 490 korun, stání před pódiem přijde na 750 korun (zde už se dostáváme výše) a VIP tribuna s parkovacím místem je za krásných 2500 korun. V prodeji jsou od středy 3. prosince 2014 na sítích Ticketportal, Ticketpro, Ticketart, Eventim, Plzeňská vstupenka a na webu www.mastersofrock.cz.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.