Heaven Shall Burn: Metalcore s filozofickým srdcem

Dne 4. prosince 2014, tedy dva dny před Mikulášem, vystoupí v pražském klubu Roxy světoznámí Heaven Shall Burn společně s kapelami Parkway Drive, Carnifex a Northlane. Vystoupení se bude konat v rámci celoevropského turné Parkway Drive European Tour 2014.
Heaven Shall Burn vystoupí na začátku prosince v Praze Heaven Shall Burn vystoupí na začátku prosince v Praze Zdroj: Oficiální facebookový profil skupiny Heaven Shall Burn
 
Heaven Shall Burn jsou již zaběhlou metalcorovou formací ze Saalfeldu v Německu. Vzniknuvše v roce 1996, tehdy ještě pod jménem Consense, kombinují energický metal s texty odsuzujícími rasismus a sociální nespravedlnost. Všichni členové jsou vegetariány, někteří dokonce vegany. Jméno Heaven Shall Burn přijali za své až o rok později. Vzniklo podle názvu jednoho z alb švédských blackmetalistů Marduk. Kapela o svém názvu říká: „Mnoho lidí si myslí, že je náš název vyjádřením protináboženského postoje, ale tak to není. Slovo heaven je myšleno jako metafora pro určitý typ nepravého, smyšleného ráje, který si lidé vytváří ve svých představách. Lidé zavírají oči a nevidí tak pravdu, která je obestírá. A to je ten smyšlený ráj, který by měl shořet (pozn. red.: „Heaven Shall Burn“ v překladu  znamená „Nechť shoří ráj“)."
 
Roku 1998 kapela vydala maxi-singl s názvem In Battle, There Is No Law a o rok později split-LP s Fall of Serenity. V roce 2000 debutovali albem Asunder a hned o dva roky později spatřuje světlo světa druhé album, Whatever It May Take. Dvouletá frekvence vydávání desek se ukáže jako ideální a bude kapelu doprovázet i po dalších 8 let.
 
Antigone tedy vychází v roce 2004. Je to album melodičtější než jejich dřívější práce a je inspirované kytarovými technikami skandinávských kapel. Roku 2005 odchází kytarista Patrick Schleitzer a je nahrazen Alexandrem Dietzem, který se již na některých písních podílel svým zpěvem. Hell on Earth Tour s As I Lay Dying a Evergreen Terrace podpořila v roce 2006 album Deaf to Our Prayers, které se vyšplhalo na 65. místo v oficiálním německém žebříčku.
 
Velmi vřelého přijetí se dočkalo album vydané v únoru 2008 - Iconoclast (Part One: The Final Resistance). Každý track se, jak už název alba napovídá, dotýká tématu ikonoklasmu, tedy ikonoborectví. Kromě toho ovšem deska rozebírá například sekularizaci, Nietzscheho myšlenku smrti Boha nebo německý odpor za druhé světové války. Iconoclast byl o rok později doplněn prvním DVD kapely, Bildersturm – Iconoclast II (The Visual Resistance), obsahujícím mimo jiné záznamy z koncertů. Trilogie byla zakončena deskou Invictus (Iconoclast III) o další rok později. Poslední album pojmenované Veto vyšlo v dubnu loňského roku.
 
 
Zkušení Heaven Shall Burn tedy jistě budou mít co v Praze nabídnout. Pokud by vás přesto nedokázali přesvědčit, akce nabídne tři další skvělé kapely. Australští metalcoristé Parkway Drive, kteří se se svými alby pravidelně umisťují na předních příčkách domácí hitparády, jsou jasnou zárukou kvality. Nelze ale opomenout ani americkou deathcorovou nálož jménem Carnifex a kapelu Northlane, kterou nedávno opustil zpěvák a zakládající člen Adrian Fitipaldes. Sedne nový vokalista Marcus Bridge do jejich zaběhnuté sestavy? To budete mít možnost posoudit sami.

Další informace

  • Název akce: Parkway Drive, Heaven Shall Burn, Carnifex, Northlane
  • Datum: čtvrtek, 04 prosinec 2014
  • Místo: PrahaRoxy
  • Cena: 645 korun
Napsal(a):

Zanechat komentář