Magnum představí svoji novou desku. V ČR hned dvakrát Doporučený

Britská hardrocková kapela Magnum vyráží podpořit své nové album nazvané On The 13th Day. V rámci světového turné Magnum zahrají v České republice hned dvakrát. Nejprve se představí 12. listopadu plzeňskému publiku v KD Šeříkovka. Následující den pak zahrají ve zlínském klubu Masters Of Rock Cafe.

Magnum představují novou desku Magnum představují novou desku Zdroj: eventim.cz

Skupina Magnum byla založena začátkem sedmdesátých let v anglickém Birminghamu zpěvákem Bobem Catleyem a kytaristou Tonym Clarkinem. Inspirováni úspěchem, tehdy již slavných birminghamských kapel Black Sabath a Judas Priest vydávají svoje debutové album v roce 1978. O čtyři roky později pak kapela vydává průlomové album Chase the Dragon, které se usazuje na sedmnácté příčce britského žebříčku. Z tohoto alba pocházejí písně Soldier of the Line, Sacred Hour či The Spirit, které jsou dodnes součástí koncertních setů Magnum.

Magnum svoji největší slávu zažívají koncem 80. let, kdy vydávají desku Wings of Heaven, která se dostane až na pátou příčku britské albové hitparády. V této době skupina vystupuje na největších britských festivalech v Readingu, Doningtonu i ve Wembley. V létě roku 1995 Tony Clarkin oznamuje rozpad kapely a rozlučkové turné po Británii a Evropě, z kterého byl natočen živák The Last Dance.

 

 

Naštěstí pro fanoušky se Catley a Clarkin dali znovu dohromady a albem Breath of Life ohlásili comeback kapely. Za oněch deset let, která už od reunionu uplynula, skupina vydala čtyři studiová alba a odehrála spoustu koncertů po celém světě.

V září Magnum vydali již šestnácté studiové album On The 13th Day, které bylo kritiky přijato velmi dobře. Na jeho podporu kapela vyráží na světové turné, v rámci něhož poprvé v historii navštíví také Plzeň 12. listopadu v KD Šeříkovka a 13. listopadu Masters Of Rock Cafe ve Zlíně. Vstupenky na oba koncerty lze koupit za 590 korun v předprodejích Ticketpro, Ticketstream, Ticket-art, Ticketportal a Eventim.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář