Manu Chao se vrací na Rock for People Doporučený

Pokud patříte k pamětníkům festivalu Rock for people, jistě vzpomenete na rok 2006, kdy se na něm jako headliner Manu Chao poprvé objevil. A se zájmem diváků tak obrovským, že následující ročník museli pořadatelé z Českého Brodu přesunout do větších prostor - na letiště v Hradci Králové. Nyní se po osmi letech Manu Chao s novou kapelou La Ventura na Rock for people vrací.

Manu Chao Manu Chao Zdroj: pořadatel festivalu

 

Tehdy na něj dorazilo přes 20 tisíc návštěvníků, kteří navzdory parnému letnímu počasí trpělivě stáli nekonečné fronty u pokladen, nyní letiště pojme několikanásobně víc diváků. Můžeme se těšit na staré hitovky v podání jeho nové kapely, ale i na zbrusu nové, dosud nevydané písně. Band tvoří kromě Manu Chaa kytarista Madjid, Bubeník Philippe a basák Gambeat. Svými nástroji mixují divoký koktejl rocku, reggae, ska a punku, kořeněný zvuky odposlouchanými cestováním po celém světě, který ve vás zanechá neskutečnou dávku energie.Na setkání s Manu Chaem s úsměvem vzpomíná i jeden ze zakladatelů festivalu Petr Fořt : : „ ...bylo tehdy pekelné horko a náš kamarád Martin, který měl na starosti catering umělců, začal sám roznášet basy a kartony s nápoji. Ke zjevně již unavenému kolegovi se po chvíli přidal chlapík, který sice nemluvil česky, ale ochotně mu pomohl nosit basy do šaten. Jako poslední naplnili lednici v šatně Manu Chaa a Martin mu upřímně poděkoval za pomoc. Cizinec si ale sedl a neměl se k odchodu. Trochu nervózní Martin ze sebe vysoukal, že šatna je určena pro Manu Chaa. Muž s úsměvem vstal ze židle, usmál se a podal mu ruku se slovy : „ Já jsem Manu Chao, a jak říkají tobě? " 
Tato historka jen potvrzuje snahu umělce žít mimo showbusiness, být bezprostřední a co nejblíže svým posluchačům. Rád chodí hrát pod smyšleným jménem do barů a menších sálů se svými přáteli muzikanty, případně si zanotuje s místními hudebníky.
Nechme se překvapit, jakou show si připraví pro návrat na jeden z našich nejmasovějších festivalů.

 

Čtěte také : Letošní festivalový jubilant  Rock for People chystá oslavu 

 

Španělští rodiče Manu Chaa se věnovali umění v Paříži, kde se také narodil. Počátky jeho tvorby ovlivnila britská punková vlna a na francouzské alternativní scéně se objevil v polovině osmdesátých let.Po zkušenostech v kapelách Hot Pants a Los Carayos se více prosadil v sestavě Mano Negra v roce 1987. Ta už vešla do povědomí většího okruhu posluchačů díky velkému turné po jihoamerických přístavech. Hráli na lodi, ve vlaku ale díky drsným podmínkám se parta nakonec rozpadla.
Manu Chao pak žil kočovným způsobem ve středoamerických a jihoamerických zemích, které ovlivnily jeho tvorbu energickými rytmy. V roce 1998 vydal své první sólové album Clandestino, jehož popularita rostla jen pozvolna. S odstupem času je však vnímáno jako mezník world music.  

Aktuální limitovanou edici vstupenek hledejte na www.ticketforpeople.cz     

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář