Britští UFO přistanou v červnu ve Zlíně

V sobotu 7. června vystoupí ve zlínském Master of Rock Café britská heavy metalová skupina UFO. Českým fanouškům se představí v rámci několikaměsíčního evropského tour, na které zanedlouho vyráží.

UFO UFO Zdroj: www.pragokoncert.cz

Kapela založená roku 1969 zpěvákem Philem Moggem patří k představitelům raného space rocku a heavy metalu. Svou první desku vydali již v roce 1970 a v současnosti mají na kontě celkem 23 desek včetně živých nahrávek. Největších úspěchů se kapela dočkala v letech 1973–1978, kdy se ke kapele připojil tehdy pouze 18 letý Michael Schenker ze skupiny Scorpions, který byl již tehdy velice uznáváným kytaristou. V tomto období vznikly dodnes nejznámější hity jako Doctor Doctor a Rock Bottom. V roce 1978 Schenker kapelu opouští kvůli závislosti na alkoholu a zakládá si svou vlastní kapelu Michael Schenker Group.

 

{youtube} 2YE26AbXAZ4 {/youtube}

 

V období po Schenkerově odchodu kapelou prochází celá řada skvělých hudebníků, kdy jediným původním členem je pouze Phil Mogg. Kapela tak funguje až do roku 1990. V roce 1992 přichází reunion kapely ve složení Mogg, Schenker, Way, Raymond a Parker. V roce 2002 kapelu opět opouští Schenker a je nahrazen současným kytaristou Vinniem Moorem. V dnešní době kapela koncertuje ve složení Phil Mogg – zpěv, Vinnie Moore – kytara, Paul Raymond – klávesy, Andy Parker – bicí a Rob De Luca – basa. Skupina UFO byla velkou inspirací pro tvorbu skupin jako je Metallica, Def Leppard, Iron Maiden, Saxon, Slayer a mnoha dalších kapel.

Čtěte také : Zahrajte si před legendárními Slade v Brně

Vstupenky na červnový koncert skupiny UFO jsou již v předprodeji v sítích Ticketpro, Tickertportal a Ticketart za jednotné vstupné 600 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář