22.04.2014 13:00

Na festivalu United Islands se opět představí řada hvězd

Dvoudenní open air festival United Islands of Prague se uskuteční 20. a 21. června 2014 a již teď se fanoušci mohou těšit na pestrou směsici interpretů a nejrůznějších žánrů. Mezi potvrzenými účastníky jsou například britská zpěvačka Ella Eyre, jihoamerický kolektiv muzikantů Bajofondo, indie kapela Childhood a mnoho dalších.

 

Jedním z vrcholů pražských Ostrovů bude bezesporu sobotní koncert mladé osobité zpěvačky Elly Eyre, která poprvé ovládla britské hitparády v době, kdy spolupracovala s elektronickým projektem Rudimental. Po tomto úspěchu na sebe její sólová dráha nenechala dlouho čekat a v lednu tohoto roku zpěvačka představila první vlastní singl All About You.

O žánrové pestrosti United Islands nás pak přesvědčí i další účinkující, jako třeba jihoameričtí muzikanti Bajofondo. Jedná se o osmičlenný „kolektiv skladatelů, zpěváků a umělců”, který do Prahy přiveze tango obohacené o prvky dalších hudebních žánrů. Alternativní latinskou hudbu tito muzikanti mísí především s elektronickými tanečními rytmy, jež se pražskému publiku poprvé představí open air.

 

 

Letošnímu programu budou symbolicky kralovat britské ostrovy, neboť i další dva očekávaní zahraniční interpreti pocházejí z Velké Británie. Jedním z nich je experimentální DJ a také aktuální šampion World DMC Battle Championship Richie Ruftone, jenž publikum roztančí v sobotu v Kinského zahradě i na pozdější after party. Nečekejte však klasické mixování desek, Richie totiž upřednostňuje experimentování, kdy prvky rave music mixuje s drum'n'bass a mnohými dalšími motivy.

Co se týče pátečního programu, jeho britskou hvězdou bude zase jedna z nejnadějnějších indie kapel současnosti Childhood, které k úspěchu stačilo v podstatě jen vydat tři skladby – Blue Velvet, Bond Girls a Haltija. Celé jejich debutové album by pak mělo vyjít v průběhu léta.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

 

 

Kromě výše zmíněných interpretů se na festivalu United Islands představí i mnozí další hudebníci z nejrůznějších zemí. Za zmínku stojí třeba bulharská raperka DENA žijící v Berlíně, jež přijede představit své debutové album Flash a vlastní neortodoxní hiphopovou tvorbu. V pestrém line-upu ale nebudou chybět ani domácí interpreti, jako například kultovní elektronický projekt Ohm Square s novým albem či kapela Voila! se zpěvačkou Zdenkou Trvalcovou. Dále se představí třeba uskupení zpěvačky Olgy Königové s názvem ILLE či živelní Nylon Jail, jejichž tvorba se pohybuje na pomezí country, elektroniky a rocku.

 

Přečtěte si také rozhovor s kapelou Voila!

 

Pro nedočkavce pořadatelé připravili také tradiční Klubovou noc, která proběhne 19. června v několika pražských klubech a kde se představí další desítky kapel. Samotný festival pak propukne o den později. Od pátku do soboty 20. a 21. června vystoupí na osmi pódiích nejen výše zmínění hudebníci, ale i mnozí další.

 Bližší informace a přesný rozpis jednotlivých koncertů sledujte na www.unitedislands.cz 

 

 

 

 

Média

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.