Německé indie duo Sea + Air míří do Lucerna Music Baru

Manželská dvojice - německý rocker Daniel Benjamin a řecká tanečnice Eleni Stavros - dokáží učarovat vzdušnými vokály a schopností hrát během koncertů až na pět nástrojů současně. Nepotřebují samply, vystačí si s kytarou, cembalem, pedálovými varhanami, bicími a zvonkohrou.

Hudba dua Sea + Air je charakterizována jako atmosférický indie rock s cembalem, který je inspirovaný barokními melodiemi J. S. Bacha a experimentálním berlínským krautrockem. Řecká tanečnice folkloru, která musela jako dítě zpívat tajně a německý hudební skladatel, který nezná noty. Eleni s Danielem se poprvé potkali v kapele Jumbo Jet a poté spolupracovali na Danielových projektech.

Jako Sea + Air předskakovali Sufjanu Stevensovi, Woven Hand, White Stripes nebo Flaming Lips, ale nikdy nezapomenou na Stuttgart 2010, kdy přeplněná hala čekající na vystoupení Whitney Houston upadla do uctivého ticha a nechala se unášet jejich křehkými skladbami. O rok později debutovali s albem My Heart´s Sick Chord a vydali se na dvouleté světové turné čítající už přes tisíc koncertů. Jeden odehráli loni též na Colours of Ostrava.

 

 

V roli předskokanky se představí v Lucerna Music Baru česká písničkářka a herečka Studia Ypsilon Jana Šteflíčková. Její tvorba se záměrně oprošťuje od klasických žánrových vymezení, sama se hlásí k folku, blues, jazzu a rocku. Tomu odpovídá i její tvorba. Pestrá a nosná nejen pro folkové festivaly, ale i pro festivaly nadžánrové. Jana začínala v deseti letech na Portě, následovalo dlouhé období hledání v country, americkém folku šedesátých let, big-beatu, tradičního jazzu a swingu, blues či funky. Roku 2010 předskakovala Johnu Mayallovi.

Vstupenky zakoupíte na pokladně LMB za 180 korun bez poplatku, v předprodejích poté v Ticketpro, Ticketportal, Eventim a Ticketstream. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář