Nightwish ohlášeni jako headliner Benátské noci Doporučený

Finská symphonic metalová legenda Nightwish se po roce vrací opět do Čech! S novou zpěvačkou Floor Jansen vystoupí v rámci festivalu Benátská noc, který se koná 26.-28. července v areálu Vestec u Liberce.

Sestava Nightwish pro rok 2013 Sestava Nightwish pro rok 2013 Zdroj: Nuclear Blast

 Málokdo předpokládal, že by se Nightwish mohli vrátit do ČR tak brzy. Po velmi vlažně přijatém vystoupení v roce 2009 se kapela nechala slyšet, že dříve než v roce 2012 ji v Čechách rozhodně neuvidíme.

Jak umělci řekli, tak udělali. Zjevně ale v mrazivém Finsku dostatečně vychladli, takže jako odměnu za dlouhé čekání nabídli hned dvě vystoupení; v dubnu se ukázali na samostatném koncertě v Praze a v červenci na Masters of Rock.

Prohlédněte si fotografie z vystoupení Nightwish v pražské Tipsport aréně

O to větším překvapením bylo, když se znenadání Nightwish objevili na soupisce festivalu Benátská noc. Modlitby mnohých fanoušků byly vyslyšeny, neboť se jim konečně naskytla příležitost vidět finskou symfonickou bandu s novou zpěvačkou, kterou není nikdo menší než sympatická kráska Floor Jansen.

Tuomasova banda tentokrát vybrala novou parťačku o poznání rychleji než posledně. Spolupráce s Anette Olzon totiž velmi neradostně skončila přímo uprostřed turné, a tak neměli moc času vypisovat výběrové řízení. Floor, kterou nejvíc proslavila formace After Forever, si zrovna dávala pauzu se svým novým projektem ReVamp, takže byla okamžitě k dispozici.

Čtěte také: Nightwish mění zpěvačku, nová éra nadešla

Téměř zázračným způsobem se podařilo spojit staré a nové fanoušky, kteří do sebe dokázali i po letech neúnavně šít. Obdivovatelé Tarji mohli konečně bouchnout láhev šampaňského, kterou si schovávali už od vydání Dark Passion Play a příznivci Anette se spokojili s tím, že Floor je jí hlasově rozhodně podobnější než mnoho jiných zpěvaček.

Floor Jansen je podle oficiálních pramenů uváděna pouze jako host na Imaginaerum World Tour 2012/2013. Co se stane po ukončení šňůry, to je v tuto chvíli ve hvězdách. Je proto dosti pravděpodobné, že se jedná o jedinou možnost, kdy můžeme vidět kapelu právě v této sestavě, která je rozhodně o poznání silnější než ta předchozí.

 

 

Na festival Benátská noc je možné zakoupit jednodenní vstupenky i permanentky. Co se časového plánu headlinerů týče, Nightwish vystoupí v sobotu 29. července, Sabaton o den dříve, tj. v pátek 28. července. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář