Nightwish ohlášeni jako headliner Benátské noci Doporučený

Finská symphonic metalová legenda Nightwish se po roce vrací opět do Čech! S novou zpěvačkou Floor Jansen vystoupí v rámci festivalu Benátská noc, který se koná 26.-28. července v areálu Vestec u Liberce.

Sestava Nightwish pro rok 2013 Sestava Nightwish pro rok 2013 Zdroj: Nuclear Blast

 Málokdo předpokládal, že by se Nightwish mohli vrátit do ČR tak brzy. Po velmi vlažně přijatém vystoupení v roce 2009 se kapela nechala slyšet, že dříve než v roce 2012 ji v Čechách rozhodně neuvidíme.

Jak umělci řekli, tak udělali. Zjevně ale v mrazivém Finsku dostatečně vychladli, takže jako odměnu za dlouhé čekání nabídli hned dvě vystoupení; v dubnu se ukázali na samostatném koncertě v Praze a v červenci na Masters of Rock.

Prohlédněte si fotografie z vystoupení Nightwish v pražské Tipsport aréně

O to větším překvapením bylo, když se znenadání Nightwish objevili na soupisce festivalu Benátská noc. Modlitby mnohých fanoušků byly vyslyšeny, neboť se jim konečně naskytla příležitost vidět finskou symfonickou bandu s novou zpěvačkou, kterou není nikdo menší než sympatická kráska Floor Jansen.

Tuomasova banda tentokrát vybrala novou parťačku o poznání rychleji než posledně. Spolupráce s Anette Olzon totiž velmi neradostně skončila přímo uprostřed turné, a tak neměli moc času vypisovat výběrové řízení. Floor, kterou nejvíc proslavila formace After Forever, si zrovna dávala pauzu se svým novým projektem ReVamp, takže byla okamžitě k dispozici.

Čtěte také: Nightwish mění zpěvačku, nová éra nadešla

Téměř zázračným způsobem se podařilo spojit staré a nové fanoušky, kteří do sebe dokázali i po letech neúnavně šít. Obdivovatelé Tarji mohli konečně bouchnout láhev šampaňského, kterou si schovávali už od vydání Dark Passion Play a příznivci Anette se spokojili s tím, že Floor je jí hlasově rozhodně podobnější než mnoho jiných zpěvaček.

Floor Jansen je podle oficiálních pramenů uváděna pouze jako host na Imaginaerum World Tour 2012/2013. Co se stane po ukončení šňůry, to je v tuto chvíli ve hvězdách. Je proto dosti pravděpodobné, že se jedná o jedinou možnost, kdy můžeme vidět kapelu právě v této sestavě, která je rozhodně o poznání silnější než ta předchozí.

 

 

Na festival Benátská noc je možné zakoupit jednodenní vstupenky i permanentky. Co se časového plánu headlinerů týče, Nightwish vystoupí v sobotu 29. července, Sabaton o den dříve, tj. v pátek 28. července. 

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám.