Noční pták se Šlehačkou na listopadovém Wakushoppu

V tomto měsíci budou ve vršovickém Café V lese v rámci Wakushoppu hosty uskupení Noční pták a Šlehačka. Tak si je trochu rozeberme...

Noční pták Noční pták Zdroj: oficiální web

O projektu Wakushoppu, který běží od roku 2010 a o tomto podzimu je to již třetí performance v Café V lese, si můžete udělat obrázek na samotných webových stránkách této akce nebo si o jedné z minulých akcí můžete přečíst na musicwebu.

Čtěte také: Signály z vesmíru, nebo hudba? Obojí v podání Kora Et Le Mechanix

Kapelu Noční pták tvoří Luboš Fidler a Zdeněk Konopásek. Jak píší na svých webových stránkách, představují „hudbu, která si hraje". Toto tvrzení můžeme doložit na základě výstavního projektu Orbis Pictus PLAY, na kterém Fidler participuje. Hravost je patrná i z malby ptáka umístěné na jejich webovkách. Na portálu Bandzone si pak můžeme poslechnout, jak zní "hudba, která si hraje".

Oba hudebníci mají za sebou řádku hudebních projektů, přičemž spolu hrají od roku 2011 s využitím roletofonu, autorského hudebního nástroje, bicích, elektrické kytary, trubky a cink a břink. Stěžejní je přitom dvojí bicí souprava a roletofony spolu se zpěvem v pozadí. Z velké části je však vše improvizace.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 


Další skupina je též dvoučlenná. Po dohodě se autoři prezentují jako Šlehačka a fungují ve složení Jan Burian a Petr Krušelnický. První jmenovaný využije při koncertech iPadů a druhý analogových videopřístrojů. Rádi by pracovali s mluveným slovem, ale tím popis, co se bude v klubu odehrávat, končí. Takže se budeme moci nechat překvapit.

Cílem Wakushoppu je večer na pomezí koncertu a workshopu. Vystoupení jednotlivých účinkujících bude buď výsledkem delší spolupráce, nebo zkouškou současného hraní. Večer improvizované hudby a umění se koná v úterý 5. listopadu od 20 hodin, vstupné je zdarma.

Další informace

  • Název akce: Wakushoppu
  • Datum: úterý, 05 listopad 2013
  • Místo: Café V lese
  • Cena: zdarma

Zanechat komentář