Nový začátek The Brecker Brothers Band Reunion

Randy Brecker vydává album, které představí 15. července v Praze v rámci festivalu Prague Proms. Se starými spoluhráči naváže v nové sestavě na slavnou éru bratrů Breckerových.

Randy Brecker Randy Brecker Zdroj: oficiální web, autor: Merri Cyr

Trumpetista Randy Brecker se rozhodl oživit původní kapelu The Brecker Brothers, kterou v 70. letech založil se svým bratrem, vynikajícím saxofonistou a flétnistou Michaelem Breckerem. Společně nahráli mnoho úspěšných alb a dobrou ruku měli i při výběru talentovaných spoluhráčů. Přestože Michael Brecker v roce 2007 zemřel, nový název The Brecker Brothers Band Reunion zachovává část původního názvu a pokračuje v tradici kvalitní a chytře namixované jazz-rock-funkové fúze, která z nich udělala jednu z nejinspirativnějších hudebních dvojic.

Čtěte také: John Scofield v pražském Divadle Archa

Promyšlené a soudržné skladby Randyho Breckera vždy stály na špičkově zvládnuté kombinaci složitějších melodií, funkové rytmičnosti a jazzových improvizačních sólech. Randy Brecker k sobě zároveň přitahuje dobré hudebníky jako magnet, sám v minulosti koncertoval a nahrával společně s Lou Reedem, Charlesem Mingusem, Frankem Zappou. Byl také zakládajícím členem Blood, Sweat & Tears. Kapela v 60. letech stála u zrodu stále oblíbenější jazz-rockové fúze, která vycházela i z prvků popu a R&B, a kombinovala rockové elektronické nástroje s jazzovou dechovou sekcí.

Místo Michaela Breckera v kapele zaujala manželka Randyho Breckera, italská saxofonistka Ada Rovatti. Zbytek kapely je poskládán z hráčů, kteří byli v různých obdobích její součástí. Všichni tito hudebníci figurují na dlouhém seznamu známých ansámblů a hudebních lídrů, s nimiž spolupracovali. Na pražském koncertě se objeví kytarista Dean Brown, známý spoluprací s Marcusem Millerem, klávesista a úspěšný producent George Whitty, baskytarista Neil Jason a nebude chybět ani bubeník Dave Weckl, který hrál řadu let po boku Chicka Corey nebo Mika Sterna, jenž se účastnil i nahrávky na jaře vydaného alba The Brecker Brothers Band Reunion.

 

 

Koncert se uskuteční v rámci 9. ročníku festivalu Prague Proms, jehož organizátoři vytvořili vlastní pohyblivý jazzový klub The Loop Jazz Club. Ten má letos zázemí v Divadle Hybernia, kde se v průběhu června a července představí také John Pizzarelli Quartet, česko-americká sestava Bobby Watson & Libor Šmoldas Quartet nebo Karel Růžička Jr. Quartet.

The Brecker Brothers Band Reunion vystoupí 15. července od 21 hodin ve velkém sále Divadla Hybernia. Cena vstupenek se pohybuje od 300 do 700 korun a lze je koupit on-line na webových stránkách festivalu nebo objednat přes e-mail či telefon. Zbylé vstupenky budou k dostání před začátkem koncertu v místě konání, ale s rezervací už příliš neváhejte.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář