Podzimní festival alternativní hudby proběhne i letos na Grabštejně Doporučený

Letošní desátý ročník hudebního festivalu zaměřujícího se na world music a alternartivu se opět uskuteční na malebném hrádku Grabštejn na severu Čech.

Worldfest Grabštejn 2011 Worldfest Grabštejn 2011 Martin Faix, MusicWeb.cz

Poblíž Hrádku nad Nisou u obce Chotyně budou mít milovníci hudby jednu z posledních letošních příležitostí užít si atmosféru letního festivalu. Worldfest Grabštejn, který se uskuteční ve dnech 7. až 9. září, nabídne návštěvníkům kromě hudby stejně jako každý rok také doprovodný divadelní program.

Celou akci zahájí v pátek v sedm hodin večer akustické trio L'arrache-coeur, experimentující s fúzí worldmusic a vážné hudby. Hlavním bodem pátečního programu však bude koncert skupiny Tarafuki. Toto dívčí violoncellové duo tvoří Andrea Konstankiewiczová a Dorota Barová, která před nedávném vydala své nové album nazvané feat., na němž se podílelo mnoho zajímavých hostů, jako například Jaromír Honzák, Lenka Dusilová nebo Jan Burian. Je tedy pravděpodobné, že na vystoupení Tarafuki zazní i písně z této nové desky.

 

 

Program festivalu vyvrcholí v sobotu, kdy vystoupí skupiny Zrní, Hadry z těla nebo Neočekávaný dýchánek. Bonbonkem bude také koncert skupiny Vltava, která opět aktivně vystupuje a kromě svých starších osvědčených hitů představuje i písně z nového alba Komedianti se vracejí domů. Podrobný program festivalu si můžete přečíst zde.

Grabštejn nebude hostit jen hudebníky

Z nehudební festivalové nabídky může návštěvníky zaujmout část zvaná Ozvěny Anifestu, na které bude představen výběr toho nejlepšího, co bylo na letošním ročníku světového festivalu animovaného filmu k vidění. Z divadelních vystoupení bude určitě zajímavým kouskem „imaginativní minidivadélko pohyblivých loutek a oživlých pidiobrazů" Dagmar Urbánkové nazvané Mechanický Cirkus. Dojde ovšem také například na vystoupení známého českého mima Vojty Švejdy.

Vstupné na celý festival vyjde jednoho člověka při koupi na místě na pouhých 380 korun, děti do 150 cm mají dokonce vstup volný. Festival Grabštejn je příjemnou možností, jak se symbolicky rozloučit s létem a užít si posledních teplých dnů.

Další informace

  • Název akce: Worldfest Grabštejn
  • Datum: pátek, 07 září 2012
  • Místo: Hrad Grabštejn
  • Cena: 320 - 380 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář