úterý, 26 únor 2013 17:00

Pražská komorní filharmonie připravila Fantazijní romantismus Doporučený

Napsal(a)
Fantazijní romantismus okouzlí nejedno dětské srdíčko Fantazijní romantismus okouzlí nejedno dětské srdíčko Foto: Pražská komorní filharmonie

Pražská komorní filharmonie pokračuje dalšími koncerty pro děti. V Dvořákově síni Rudolfina se podnítí dětské sny a představivost 2. března a dokonce ve dvou časech.

 

V sobotu 2. března se od desíti a poté od dvanácti hodin rozezvučí hudební nástroje Pražské komorní filharmonie, které budou patřit tento den dětem. Program Fantazijní romantismus si malí posluchači budou moci vychutnat po vzoru dospělých z hlediště skvostného sálu.

Jak napovídá sám název představení, děti budou vtaženi do barvitého období romantismu, které určovalo směr hudby po celé devatenácté století. Zazní skladby od takových autorů jako Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Carl Maria von Weber, Franz Schubert, Robert Schumann a Felix Mendelssohn – Bartholdy.

 

 

Spolu s orchestrem pod vedením šéfdirigenta Jakuba Hrůši provedou návštěvníky hodinovým programem také členové Divadla D21, kteří se představí v rolích postav marťánka Martina a jeho pozemských kamarádů – nezbedy Káji a rozumné Hedy. Nebudou chybět ani speciální hosté – Bára Hrzánová a Radek Holub.

Poslední volné vstupenky (pro děti i dospělé) je možné zakoupit v kanceláři Pražské komorní filharmonie (Husova 7, Praha 1) nebo hodinu před koncertem v pokladně Rudolfina. Rezervace je také možné zařídit telefonicky na 224 267 644 nebo prostřednictvím webových stránek filharmonie.

Přehled

Další články

  • V Praze vystoupí fenomenální britský houslista Nigel Kennedy V Praze vystoupí fenomenální britský houslista Nigel Kennedy

    Nejslavnější britský houslista a vášnivý fanoušek fotbalového klubu Aston Villa přijede v březnu příštího roku zahrát českému publiku vybrané skladby od Vivaldiho, Bacha i Gershwina. Koncert s podtitulem „Bach meets Gershwin“ se za doprovodu dalších pěti hudebníků bude konat v pražském Kongresovém centru.

  • Wayne Shorter vystoupil v pražské Lucerně ve dvou rolích Wayne Shorter vystoupil v pražské Lucerně ve dvou rolích

    Velkolepě pojatý a do detailů organizačně připravený koncert americké saxofonové hvězdy přilákal do pražské Lucerny ve středu 6. listopadu ohromné množství zvědavých diváků. Wayne Shorter nepřijel totiž do Prahy rekapitulovat svoji dosavadní kariéru, ale naopak si dal za cíl představit novou desku, na které neváhal využívat i možností orchestru.

  • Jóhann Jóhannsson a Hildur Guðnadóttir zahrají v Akropoli Jóhann Jóhannsson a Hildur Guðnadóttir zahrají v Akropoli

    Jóhann Jóhannsson, islandský inovátor klasické hudby, se vrací po dvou letech do Prahy, kde v pondělí 10. prosince odehraje jediný tuzemský koncert. Tentokrát navštíví pražský Pálác Akropolis a doprovod mu zajistí rodačka z Reykjavíku, Hildur Guðnadóttir.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };