Proudy 2012: Multimediální hudební festival s ambicí studentské tradice se představuje Doporučený

Nastupující podzim se pozná snadno. Jednak podle žloutnoucího listí, jednak zesilujícím se stenem vysokoškoláků s nastupujícím zimním semestrem. Fňukání je však nyní konec. První multimediální hudební festival Proudy 2012 započne již 2. října v prostorách kolejí Jižní Město novou studentskou tradici  vítání semestru v rytmu pestrých hudebních žánrů. Letos se Skyline, Prago Union nebo WWW.

Jedním z headlinerů Proudů 2012 budou Skyline Jedním z headlinerů Proudů 2012 budou Skyline Zdroj: facebookové stránky kapely

Kromě předškolního odreagování kvalitní muzikou však Proudy 2012 ve svém menu sahají mnohem dál. Jako první český festival přicházejí s myšlenkou propojení studentské hudební open air akce s multimediálními a digitálními technologiemi, kde festivalovým ovladačem je návštěvníkův mobil. Díky wifi/3G síti a množstvím rozesetých QR kódů v celém areálu se tak účastník stává sám sobě vlastním průvodcem, jenž získá všechny informace, po kterých prahne.

Technologických dezertů ale Proudy 2012 nabízí daleko více. Kromě oblíbených tabletů určených pro stánky a hostesky si na své přijdou i duše umělecké. Iluzi skutečného vyvolá na fasádách přilehlých budov videomapping, k dispozici budou také 2 velkoformátové projekce. Sečteno podtrženo: kdo si hraje, nezlobí. A tak pořadatelé přihazují ještě vodní stěnu, gaming zónu, vzducholoď anebo roboty.

Proudy 2012 aPokrok nelze zastavit nejen v oblasti technologické, ale i tanečně-hudební. Jedním z důkazů je silent disco, jež v aktuálním tisíciletí zažívá ve světě boom. Nový druh zábavy, při které se tanečníci zmítají na hlučné beaty, a přesto nic okolí díky sluchátkům v uších neslyší, bude mít na festivalu vlastní stage.

Ve svém jádru zůstávají Proudy 2012 především studentskou tradicí. Křest nového vysokoškolského roku, pálení zápočtů a stužkování prváků je tedy samozřejmostí. Prostor na akci dostanou také studentské orgány pražských vysokých škol, za všechny například Studentská unie UK nebo Asociace studentů ČZU. Festival v prostorách pražských kolejí tak nabízí mimořádnou příležitost setkat se s vrstevníky nejen školy mateřské.

Generální zkoušku podstoupí Proudy 2012 již 2. října na sídlišti Jižní Město v Praze. Studentskou akci pod záštitou primátora města podpoří rektoři největších vysokých škol hlavního města jako UK, VŠE, ČZU, ČVUT nebo VŠCHT. Mezi hudebními headlinery se představí tuzemští Skyline, Prago Union, WWW, Le Pneumatiq, Zoči Voči a Cartonnage. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.

Další informace

Napsal(a):

3 komentáře

  • Odkaz Komentáře Lůůůůůůůůůůůůůů úterý, 02 říjen 2012 22:29 napsal(a) Lůůůůůůůůůůůůůů

    Bude to tu dopr**** vyhrávat ještě dlouho? v tom se nedá fakt bydlet ani spát, příště byste mohli myslet taky na lidi co tu bydlí a ne jenom na sebe, dělejte si to na místech kde lidi ráno nevstávají do práce a do školy!!!!!! A poženu to výš o to se postarám, takže příští rok někde jinde nebo útrum.

  • Odkaz Komentáře Alena úterý, 02 říjen 2012 16:05 napsal(a) Alena

    Jede se skoro celý den.. První koncert 13:45, Skyline startují na hlavní stagi ve 20:45 ;)

  • Odkaz Komentáře klara úterý, 02 říjen 2012 08:38 napsal(a) klara

    V kolik je prosim zacatek a v kolik skyline?:-) dik

Zanechat komentář