čtvrtek, 06 září 2012 07:00

Avishai Cohen přijede opět do Prahy, tentokrát v duu

Napsal(a)
Avishai Cohen na loňských Strunách podzimu Avishai Cohen na loňských Strunách podzimu Martin Chochola, MusicWeb.cz

Téměř na den přesně se 21. října po roce vrátí Avishai Cohen do Divadla Hybernia, kde loni zahrál se svým triem. Tentokrát ovšem vystoupí v duu, aby představil písně ze své nové desky Duende.

Koncerty izraelského skladatele, zpěváka a kontrabasisty se začínají stávat každoročním zvykem a nejinak tomu bude i letos. Od doby, kdy zahájil svoji sólovou kariéru po působení v kapele Chicka Corey, již vydal dvaačtyřicetiletý hudebník Avishai Cohen dvanáct desek a podílel se jako host na hudbě i mnoha jiných seskupeních. Jeho kdysi revoluční a ostře experimentální přístup k jazzu se však časem otupil jako lis u často používané pily.

Čtěte také: Hiromi Uehara, klavírní supertalent, míří do Prahy

Po velkých úspěších desek Devotion, Contionuo nebo Aurora začala jeho tvorba, co se revolučního přístupu týče, pomalu upadat. Naopak začal dávat přednost komerčněji úspěšnější komunikaci s méně náročnými posluchači, což se mu jistě povedlo, neboť na nezájem o koncerty či prodejnost desek si stěžovat určitě nemůže.

 

 

Ovšem zkráceně řečeno, postupem času začal ve své kreativitě Avishai Cohen potlačovat to nejzajímavější, co na ní odjakživa bylo. Ona blízkovýchodní tajuplnost, výrazná rytmika a strhující a divoké skladby. Čím více se přibližoval západnímu přístupu k jazzu, tím více také klesala úroveň jeho desek. Svůj podíl na tom možná také měla jeho zatvrzelá představa o fungování tria, jehož potenciál se Cohenovým přístupem časem vyčerpal.

Možná si to uvědomil i on a právě nyní se pokouší začít opět něco nového. Alespoň projekt Duende a stejně nazvaná deska, která mu v letošním roce vyšla, se tak tváří. Do Prahy tedy přijede Avishai Cohen 21. října v doprovodu mladého klavíristy Nitaie Hershkovitse, koncert začne ve 20 hodin. Cena vstupenek na koncert Avishaie Cohena v Divadle Hybernia se pohybuje od 900 do 1250 korun a jsou dostupné na pokladnách divadla.

Přehled

 • Název akce: Avishai Cohen - Duende
 • Datum: neděle, 21 říjen 2012
 • Místo: Divadlo Hybernia Praha
 • Cena: 900 - 1250 Kč

Další články

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019

  Úžasná Beth Hart byla opět v Praze! Její podmanivý a nezaměnitelný sametový hlas dostal do sedmého nebe všechny návštěvníky vyprodaného sálu Fora Karlín. Tak koukněte se na fotky z jejího koncertu a pusťte si k tomu její písně!

 • Beth Hart: Všestranná bluesová královna Beth Hart: Všestranná bluesová královna

  Do pražského Fora Karlín skoro přesně po roce přijela americká blues-rocková diva Beth Hart. Se tříčlennou doprovodnou kapelou i čistě sólově znovu dokázala, jak obrovský talent v sobě (ne)skrývá, i to, jak pestrou show umí publiku nabídnout.

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, 6. 12. 2019

  Americká zpěvačka Beth Hart se opět po roce objevila na pódiu ve vyprodaném Foru Karlín. Podívejte se na fotoreport z koncertu. 

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };