Roxy na jaře opět nažhaví The Devin Townsend Projekt

Kanadský multiinstrumentalista a výjimečný hudební talent Devin Townsend se opět vrátí na pódium pražského klubu Roxy. Jeho březnový koncert bude jistě patřit k tomu nejlepšímu, co nás příští jaro čeká.

The Devin Townsend Project The Devin Townsend Project Zdroj:muzyka.gery.pl

 

U málokterého interpreta bychom v jeho tvorbě našli tolik hudebních žánrů, jako právě u Townsenda. S obdivuhodným talentem mísí ve svých skladbách hard rock, ambient, progresivní rock či metal, thrash, death, industriál, elektroniku, pop, klasický metal, country, blues či psychedelii. Přesto jeho skladby nejsou šílené a mají hlavu a patu. Někdy až melancholické pasáže střídá rychlý trash, jindy vás uchvátí hitové melodie s nádherně čistým vokálem. Jeho jednotlivá alba jsou jako knihy, které otevřete a musíte přečíst až do konce s tím, že se těšíte na každou další kapitolu.V posledních letech koncertuje s hudebním seskupením Devin Townsend Projekt a ačkoliv v Čechách dlouho nehrál, do Roxy přijede za poslední dva roky již podruhé. I tentokrát nepřijede sám, ale s vynikajícími kapelami, jakými jsou Periphery (USA) a Shining (Norsko).


Čtěte také: Impulz jménem Fear Factory usmažil Roxy    


Devin Townsend jako dvacetiletý nastartoval hudební kariéru s vynikajícím kytaristou Stevem Vaiem, který si jej vybral pro nazpívání svého alba Sex & Religion. Spolu se pak rozjeli na světové turné. Říká se, že v té době si Devin nebyl příliš vědom slávy tohoto kytaristy, naopak Steve byl ohromen talentem mladičkého zpěváka.
V současné době patří Devin Townsend plným právem k nejznámějším tvůrcům progresivní hudby, kde nasadil laťku velmi vysoko. Jeho koncerty rozhodně nejsou jednotvárné díky širokému žánrovému rozpětí a patří k těm, na které se zkrátka nezapomíná. Mohli jste jej spatřit i na festivalu Brutal Assault, kde například v roce 2010 přes nepřízeň počasí svou hudbou doslova uchvátil promáčené publikum.     
Na stejném festivalu měla v letošním roce úspěch i norská partička Shining, která v březnu otevře před Devinem koncertní večer v Roxy. Pořádně ohřejí pódium pro dalšího hosta, kterým je progresivní metalcorová formace Periphery. Ti už předskakovali i takovým velikánům, jakými jsou Dream Theater.
Pokud vás pozvánka na tyto tři kapely oslovila, vytáhněte notes a zapište si datum 14. března 2015, kdy vše v Roxy propukne. Vstupenky jsou již v prodeji v běžných předprodejních sítích.

Další informace

  • Název akce: The Devin Townsend Project
  • Datum: sobota, 14 březen 2015
  • Místo: RoxyPraha
  • Cena: 700 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>