pondělí, 15 duben 2013 13:00

Shai Maestro Trio a nová generace jazzu na JazzFestu Doporučený

Napsal(a)
Shai Maestro Trio Shai Maestro Trio Zdroj: UpMusic

Brněnský JazzFest opět představuje hned několik jmen nové generace tohoto žánru. Letos stojí za pozornost zejména trio izraelského pianisty Shaie Maestra. Tradiční dvojkoncert doplní neméně zajímavá italská formace Kekko Fornarelli Trio.

Shai Maestro je známý dlouholetou spoluprací s izraelským basistou Avishaiem Cohenem, která vynesla čtyři společná alba. V roce 2010 se pustil do vlastního projektu. Trio s izraelským bubeníkem Zivem Ravitzem a peruánským basistou Jorgem Roederem má zázemí v New Yorku, ale už od svého vzniku brázdí hudební kluby a festivaly po celém světě a setkává se s nadšenou odezvou posluchačů.

Přečtěte si také reportáž o loňském koncertu Avishaie Cohena

Trio Shaie Maestra jsme mohli slyšet na podzim 2011 na jeho prvním evropském turné, které předcházelo vydání debutového alba s názvem Shai Maestro Trio. Tito tři hudebníci tvoří výjimečné souznění různých hudebních tradic a inspirací. Jejich skladby vyváženě balancují mezi subtilními melodiemi a energickými groovy, provázané skvělou free-jazzovou improvizací. Brněnský koncert bude první ochutnávkou dalšího alba, které Shai Maestro chystá letos vydat.

 


Kekko Fornarelli Trio bude mít v Brně českou premiéru. Tentokrát jde o italskou nastupující generaci současného jazzu se stejným nástrojovým obsazením, jako tomu je v případě Shai Maestra Tria. Pianista Kekko Fornarelli jde svou cestou propojení akustického jazzu s elektronickým zvukem a vytváří pestrou směs s prvky severské moderní hudby a středomořského temperamentu.

Koncert se koná 23. dubna od půl osmé večer v Divadle Husa na provázku v Brně. Lístky jsou k dostání v předprodeji na Ticketportal za 190 korun nebo na místě za 250 korun.

Přehled

Další články

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019

  Úžasná Beth Hart byla opět v Praze! Její podmanivý a nezaměnitelný sametový hlas dostal do sedmého nebe všechny návštěvníky vyprodaného sálu Fora Karlín. Tak koukněte se na fotky z jejího koncertu a pusťte si k tomu její písně!

 • Beth Hart: Všestranná bluesová královna Beth Hart: Všestranná bluesová královna

  Do pražského Fora Karlín skoro přesně po roce přijela americká blues-rocková diva Beth Hart. Se tříčlennou doprovodnou kapelou i čistě sólově znovu dokázala, jak obrovský talent v sobě (ne)skrývá, i to, jak pestrou show umí publiku nabídnout.

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, 6. 12. 2019

  Americká zpěvačka Beth Hart se opět po roce objevila na pódiu ve vyprodaném Foru Karlín. Podívejte se na fotoreport z koncertu. 

 • Foto: Postmodern Jukebox, Roxy, Praha, 4. 12. 2019 Foto: Postmodern Jukebox, Roxy, Praha, 4. 12. 2019

  Americká kapela Postmodern Jukebox se v rámci turné Welcome To The Twenties 2.0 vrátila znovu do České republiky, kde opět předvedla svoji okázalou a energickou hudební show. Z koncertu z vyprodaného klubu Roxy Vám přinášíme fotoreport.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };