Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague

Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Jeden z nejzásadnějších eventů na poli klubové hudby obsadí stage na Metronome a rozbouří páteční a sobotní červnovou noc! Nový zvuk, nové hvězdy! 

Skepta Skepta Zdroj: pořadatel festivalu

Joseph Junior Adenuga Jr. (ročník 1982) se narodil v severní části Londýna, v Tottenhamu, kde má svou základnu dodnes. Jeho dráha se začala psát v roce 1999, kdy se společně se svým mladším bratrem Jamiem (používajícím nick Jme) stal součástí seskupení Roll Deep. Již tehdy byl magnetem na nápady, měl jasně definovaný tvůrčí potenciál a přesnou představu, kam by se chtěl postupně posunout. Zlomem pro oba se stalo založení Boy Better Know v roce 2005, což je sevřený kolektiv lidí a hlavně malé vydavatelství, zaměřující se na grime a spřízněné umělce. Dodnes tam kromě Skepty a Jme své nahrávky vydávají Jammer, Frisco, Shorty nebo Wiley. Skepta se naplno vrhl do skládání, natáčení a produkování tracků.

Kromě desek mu vyšel i stejný počet mixtapů, ten úplně první se datuje do roku 2006 a trefně jej pojmenoval svým vlastním jménem „Joseph Junior Adenuga". Kromě těchto aktivit se stal režisérem klipů a návrhářem oblečení – Boy Better Know byli vyhledáváni i pro svá ikonická trika z počátku jejich kariéry. Skeptův široký záběr mu posléze přinesl nálepku nejvíce ovlivňující osobnosti v Británii, společnost Debrett's jej na svůj list těchto influencerů zařadila v roce 2017. Skeptův debut, výstižně/drze pojmenovaný „Greatest Hits", se do obchodů s muzikou dostal rok po zmíněném mixtapu. Větší rozruch však vyvolal až singl „Rolex Sweep" z následné desky „Microphone Champion".

Obě alba vyšla v malých nákladech, ale ono grimeové podhoubí postupně bobtnalo. V dvouletém cyklu na ně navázal třetí opus „Doin' It Again", na němž hostovali Preeya Kalidas, Chipmunk, Charlee Drew, N-DUbz nebo Diddy-Dirty Money ve Skeptově remixu jeho singlovky „Hello Good Morning". V roce 2012 vydal úspěšné singlovky „Hold On" a „Make Peace Not War" (obě se vecpaly do Top 40 britského žebříčku), ale ani to mu nepřineslo smlouvu u velkého labelu. Většina materiálu z tohoto období skončila na mixtapu „Blacklisted", který se záhy stal vyhledávaným artiklem. Natáčení čtvrtého alba nabralo skluz, v mezičase si Skepta odskočil k filmu a zahrál si v britsko-maďarském snímku „Anti-Social". Singl „Ladies Hit Squad" s hostovačkou D Double E a ASAP Nast vyšel v únoru 2016 a předznamenal blížící se desku „Konnichiwa", za kterou si Skepta následně vysloužil Merkury Prize. Právě tato deska spustila onu mánii okolo něj.

 

 

Skeptovo letošní album Ignorance Is Bliss si vysloužilo velmi pozitivní reakce. Často se v nich opakovala mantra, že přináší typický londýnský zvuk, který je temný a náladový, stejně tak i drzý a inovativní. Skepta je nepřehlédnutelný element grime scény a její nejvýraznější tahoun, jehož koncerty se často zvrhnou v divoký mejdan. O tom vypovídá i enormní zájem o jeho zatím poslední, vyprodaný koncert na konci října v pražském Forum Karlín, kde hrál v rámci oslav dvacátých sedmých narozenin klubu Roxy (odkud byl pro velký zájem koncert přesunut). Stejně nespoutanou energii by měl dovézt i na festival Metronome Prague, který se uskuteční 19. a 20. června na Výstavišti v Holešovicích, a zařadit se tak po bok legendy taneční elektroniky Underworld.

Nezapomenutelný zážitek na Metronome Prague zprostředkuje Skepta společně s Addict by NobodyListen, který je na česko-slovenské klubové scéně klíčovou akcí zaměřující se na výběr mixu rapové hudby a elektroniky s přesahem. V komunitě se těší velkému zájmu a pravidelně láká tisíce lidí. Od roku 2016, kdy se konal první ročník Addict, proběhlo celkem 35 eventů. O jejich popularitě vypovídá i fakt, že téměř každý z nich byl úspěšně naplněn a vyprodán. Jejich jedinečnou atmosféru zažilo dohromady více než 45 000 návštěvníků, kterým kvalitní rave zajistilo přes 100 vystupujících z řad těch nejvýznamnějších tuzemských jmen a hostů ze světa.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Pořadatelé se svým návštěvníkům zavděčují nejen bookingem, ale i vždy unikátními prostory, které na jednu noc proměňují na klub. Díky vizuálnímu spojení s Lunchmeat studiem mají pro každý event připravenou také novou stage a vizuál. Za sebou mají mimo jiné i dvě tour napříč Českou republikou a Slovenskem. Kvalitní zážitek podpoří i pestrý osobní a profesní background Skepty. Na loňský ročník Metronome, v létě 2019, zavítalo bezmála 20 000 návštěvníků. Posledních 300 vstupenek z první vlny lze zakoupit za zvýhodněnou cenu 1 590 Kč, a to na stránkách festivalu a zde.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář