neděle, 26 srpen 2012 07:00

Soulfly si v září podrobí pražský klub Roxy Doporučený

Napsal(a)
Soulfly Soulfly Zdroj: facebook.com

Arizonská metalová skupina Soulfly si v rámci Maximum Cavalera Tour a představení nového alba Enslaved podrobí i české fanoušky, a to 18. září v pražském klubu Roxy. Otrokářský tým zde vystoupí ve složení Max Cavalera, Marc Rizzo, David Kinkade a Tony Campos.

Skupina Soulfly vznikla v roce 1997 poté, co dal její budoucí frontman Max Cavalera sbohem brazilské trash-metalové formaci Sepultura. Již v té době si Cavalera pohrával s myšlenkou natočit album, které by se potýkalo s tématem otroctví. K tomu již však nedošlo ve spolupráci se Sepulturou; nápad uzrával celých patnáct let a zhmotnil se až letos v březnu pod názvem Enslaved a podpisem skupiny Soulfly. Podle Cavalery se jedná o vůbec nejtvrdší album v historii skupiny. „Když zpíváte o něčem tak krutém, heavy metal je ideální prostředek," dodává. Deska se podobně jako její starší sestry umístila v první stovce žebříčku Billboard 200.

 

 

Enslaved je již osmou řadovkou arizonských metalistů. Soulfly vzbudili slušný rozruch již svým eponymním debutem v roce 1998. O dva roky později zaznamenali největší úspěch díky desce Primitive, obsahující pecku Jumpdafuckup. V jejich tvorbě se mísí různé druhy tvrdé hudby: od nu-metalu k trash či groove metalu. Celá směs je navíc okořeněná prvky brazilské ethno hudby. Skupina, jejíž jediným stálým členem je frontman Max Cavalera, prošla v poslední době významnými personálními změnami: baskytarista Tony Campos a bubeník David Kinkade se ke Cavalerovi a kytaristovi Marcu Rizzovi přidali až v loňském roce.

Koncert metalové skupiny Soulfly, organizovaný agenturou Charm Music, proběhne 18. září v pražském klubu Roxy. Předprodej vstupenek v síti Ticketpro začíná 27. srpna. Lístky budou k dostání za 660 korun

Přehled

 • Název akce: Soulfly v pražském klubu Roxy
 • Datum: úterý, 18 září 2012
 • Místo: Praha Roxy
 • Cena: 660 Kč

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

  Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

 • Australští Airbourne chystají nové album a zastávku v Praze Australští Airbourne chystají nové album a zastávku v Praze

  Že pracují na své páté studiovce, ohlásili Airbourne už někdy v březnu. Až dnes ale zveřejnili očekávané podrobnosti. Světové turné na podporu desky naši zemi nevynechá.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };