09.12.2014 10:00

Steven Wilson si na koncert přiveze své vlastní nádobíčko

Britský multiinstrumentalista a producent Steven Wilson se chystá ne turné Hand Cannot Erase Tour, v rámci kterého jej můžeme slyšet 5. dubna 2015 v pražském divadle Hybernia.

Jméno Stevena Wilsona je spojeno především s progresivně rockovou kapelou Porcupine Tree, kterou v roce 1987 založil a v jejímž čele stál 23 let. Spolupracoval však se spoustou dalších kapel, za které můžeme jmenovat například Jethro Tull, Yes, King Krimson, Pendulum či Opeth. Někde působil jako producent, jinde jako hudebník. Za svoji uměleckou činnost byl i několikrát nominován na cenu Grammy.  Na svém kontě má Steven už tři sólová alba, z nichž první Insurgentes vydal v roce 2008. Nyní je opět ve stadiu tvorby a nahrává desku s názvem Hand Cannot Erase, podle které je pojmenováno i nadcházející turné. Pokud vše půjde podle harmonogramu, na jaře bude album hotové a po jeho vydání se Steven Wilson rozjede na turné. A co od desky můžeme očekávat? „Poslední deska byla hodně koncepční. Chtěl jsem natočit takové vintage, old school album, které by znělo jako progresivní rock z roku 1972. Jsem rád, že se to povedlo a že jsme ho natočili. Teď se ale posouvám zase dál. Nové album na jednu stranu víc vychází z jazzu, ale využíváme na něm také hodně elektroniky a přímočarých, tedy aspoň na mně hodně přímočarých popových melodií,“ prozradil sám Steven. Slibuje, že uslyšíme i více progresivního rocku, minimálně ve třech skladbách.

Čtěte také: Nickelback se vrací do Prahy

Hudebník nenechává nic náhodě a na koncert v Praze přiveze i vlastní zvukovou a světelnou aparaturu a jeho show tak bude propracovaná do nejmenšího detailu. Pokud patříte mezi příznivce jeho tvorby, máte možnost již nyní si vybrat to správné místo v Divadle Hybernia, neboť předprodej vstupenek byl zahájen tento týden, 1. prosince.   

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.