12.12.2014 13:00

Scorpions oslaví padesátku v Pardubicích

Německá rocková skupina Scorpions chystá na příští rok vydání nové desky a světové turné k 50. výročí vzniku kapely. V rámci 50. Anniversary Tour 2015/2016 navštíví legenda také Českou republiku – 8. května 2015 vystoupí v ČEZ Areně v Pardubicích.

 Scorpions vystoupí v České republice po 4 letech, kdy se naposledy představili fanouškům 3. června 2011 na ostravských Bazalech. Bude se tak jednat o jejich 10. zastávku u nás. I přesto, že kapela ohlašovala dlouho svůj konec, tak letos v říjnu oznámila vydání nového alba, na které si fanoušci počkají do jara příštího roku. Obsahovat bude dosud nevydané starší písně, ale i nový materiál, který fanouškům představí na ohlášeném turné. Album tak naváže na 3 roky staré album Comeback. Nové album bude v pořadí již čtyřiadvacáté.

 

 

Kořeny německé rockové skupiny sahají až do šedesátých let minulého století, kdy ji zakládal Rudolf Schenker. Skupina vznikla v roce 1965 v Hannoveru jako studentská skupina. Na profesionální dráhu se dostali v roce 1969. V roce 1972 vychází jejich debutové album pod názvem Lonesome Crow. Slavná léta kapela zažívá v letech 1977–1979. Netrvá dlouho a kapela se stává celosvětově známou. V letech 1980–1993 svět uslyší hned několik dnes již nesmrtelných hitů jako Still Loving You, Rock You Like a Hurricane, Send Me an Angel a hlavně Wing of Change z roku 1990. Skladba se stala jakousi hymnou změn ve východním bloku a také komerčně nejúspěšnějším hitem skupiny. V dalších letech začíná kapela experimentovat se zvukem a stylově se začíná přibližovat do sekce rockpopu, což znamená pokles popularity, ale i prodeje jejich desek. Zpátky na vrchol se Scorpions dostávají až v roce 2004 albem Unbreakable, kde se vracejí zpět k rocku a ke své tradiční tvorbě. Ke kapele se vracejí staří, ale i noví fanouškové a kapela obnovuje svou zašlou slávu. Zatím posledním počinem je album z roku 2010 Sting in the Tail, po kterém následovalo turné, jenž odstartovali 15. března 2010 v Praze. Toto turné mělo být poslední, po kterém kapela ukončí kariéru. Přesto chuť do hraní byla silnějí a kapela Scorpions ve složení Klaus Meine (zpěv), Rudolf Schenker (kytara), Matthias Jabs (kytara), Pavel Maciwoda (baskytara) a James Kottak (bicí) se příští rok vrátí na pódia.

Čtěte také: Lynyrd Skynyrd vystoupí poprvé v České republice 

Vstupenky se začnou prodávat 12. prosince 2014 v síti Ticketpro za 990 až 1 390 korun. V rámci koncertu představí Scorpions nejen legendární hity, ale i nové písně. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.