27.08.2014 23:11

Tarja Turunen již za týden vystoupí v Pardubicích

Všichni fandové kombinace operních árií a metalové muziky (a také Mika Terrany) se již chystají do Pardubic, kam míří hvězda v tomto ranku nejzářivější - Tarja Turunen.

Když byla Tarja koncem roku 2005 za velkého humbuku odejita z Nightwish, nezdála se být její budoucnost právě růžová. Skepticismus navíc posiloval ještě fakt, že jejím prvním krokem po odchodu z kapely bylo natočení vánočního alba Henkäys Ikuisuudesta. Jenomže deska si v roce 2006 s více než 50 000 prodanými kusy ve Finsku sáhla dvakrát na platinu a vrátila zpěvačku takříkajíc zpět na mapu. Následující deska My Winter Storm z roku 2007 už zaznamenala velice slušný ohlas po celém světě a na zlatou příčku se vyšplhala i v našich luzích a hájích. V rámci následujícího Storm World Tour zavítala do Česka hned pětkrát (z toho jednou do Pardubic)


 

Dá se tedy říct, že Tarja je u nás jako doma. V roce 2010 vychází What Lies Beneath. Na té už se podílel Mike Terrana. V rámci What Lies Beneath World Tour Tarja vystupuje, kromě dalších čtyř štací, na vizovickém festivalu Masters of Rock se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů. Zatím posledním albovým zářezem je loňská Colours in the Dark. Následující turné Tarja zahájila 17. října v Olomouci a téměř po roce se vrací na další dvojkoncert v Třinci a Pardubicích.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.