středa, 27 srpen 2014 23:11

Tarja Turunen již za týden vystoupí v Pardubicích

Napsal(a)
Tarja s kapelou Tarja s kapelou www.tarjaturunen.com

Všichni fandové kombinace operních árií a metalové muziky (a také Mika Terrany) se již chystají do Pardubic, kam míří hvězda v tomto ranku nejzářivější - Tarja Turunen.

Když byla Tarja koncem roku 2005 za velkého humbuku odejita z Nightwish, nezdála se být její budoucnost právě růžová. Skepticismus navíc posiloval ještě fakt, že jejím prvním krokem po odchodu z kapely bylo natočení vánočního alba Henkäys Ikuisuudesta. Jenomže deska si v roce 2006 s více než 50 000 prodanými kusy ve Finsku sáhla dvakrát na platinu a vrátila zpěvačku takříkajíc zpět na mapu. Následující deska My Winter Storm z roku 2007 už zaznamenala velice slušný ohlas po celém světě a na zlatou příčku se vyšplhala i v našich luzích a hájích. V rámci následujícího Storm World Tour zavítala do Česka hned pětkrát (z toho jednou do Pardubic)


 

Dá se tedy říct, že Tarja je u nás jako doma. V roce 2010 vychází What Lies Beneath. Na té už se podílel Mike Terrana. V rámci What Lies Beneath World Tour Tarja vystupuje, kromě dalších čtyř štací, na vizovickém festivalu Masters of Rock se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů. Zatím posledním albovým zářezem je loňská Colours in the Dark. Následující turné Tarja zahájila 17. října v Olomouci a téměř po roce se vrací na další dvojkoncert v Třinci a Pardubicích.

 

Přehled

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };