United Islands České spořitelny se vrací k vodě

Již 11. ročník multižánrového festivalu, největšího svého druhu v Praze, se opět plánuje do osvědčených prostor kolem Vltavy. Doufejme, že ve dnech 19. - 21. června 2014 Střelecký ostrov, Kinského zahrady a Kampu zaplaví vlny návštěvníků festivalu a ne voda, jak tomu bylo vloni.

Lanugo Lanugo Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 

Rozmístění pódií je zatím ještě v jednání, organizátor festivalu David Gajdečka k tomu řekl: „Jednání o přesném umístění akce se zatím protahuje. S jistotou můžeme o umístění festivalu říci pouze to, že náš plán je nyní takzvaně na vodě . Nevzdáváme to. Na začátek příštího roku máme naplánované další kolo jednání se zástupci radnice Prahy 1. Věříme, že tradiční akce se bude dál rozvíjet na místech, kde vznikla. Za velkou výzvu v roce 2014 považujeme Střelecký ostrov. Budeme rádi, pokud bude dál fungovat jako místo pro společenská setkávání. Navíc bychom rádi dokázali, že po skončení festivalu bude ostrov vypadat jako před jeho začátkem. Nicméně, vzhledem ke zmenšení kapacity ostrova po rekonstrukci plánujeme přesun hlavní scény do Kinského zahrady na Praze 5. Cílem festivalu je vedle představení nových hudebních objevů také oživování známých i méně známých míst v centru pro obyvatele celé Prahy,“


{youtube}2EIRU7bwdis{/youtube}

 

Na odtajnění hlavních hvězd a zahraničních objevů festivalu si budeme muset počkat do března - jednání s nimi jsou již v plném proudu a budeme vás mezi prvními informovat. Zda se divákům představí některé z tuzemských kapel Lanugo, Nylon Jail, Voila!, Zrní, Kieslowski, Vložte kočku, Palermo či Love Earth se také teprve rozhodne. Pokud jste hudebníci a rádi byste si na festivalových prknech také zahráli, tak právě pro vás pořadatelé připravili novinku: na webu www.unitedislands.cz se můžete jednoduše přihlásit a zkusit své štěstí, zda budete vybráni. 

 

Čtěte také: Unikátní koncert Collegium Musicum v Jazz Docku

 

United Islands České spořitelny je projekt, který není zaměřen pouze na třídenní letní koncertování. Neodmyslitelně k němu patří i navazující koncertní série v různých klubech Prahy. V letošním roce se můžeme těšit na na rockery z Británie O.Children, bluesmana Joe Bonamassu, Alžířana jménem Rachid Taha či nestárnoucí projekt Zelená pošta Mariána Vargy, Fedora Freša a Pavola Hammela, který se v loňském roce pro velký úspěch opakoval hned dvakrát. V samém závěru roku se opět můžeme těšit na již tradiční vánoční koncert Michala Prokopa se sváteční atmosférou.
V loňském roce organizátory festivalu nezastavila ani nepřízeň počasí a přes záplavy, které zasáhly Prahu, koncerty narychlo přesunuli do náhradních protor na Ladronce, kam dorazilo přes šedesát tisíc návštěvníků. Doufejme, že letošní ročník se rozezní opět nad vltavskou hladinou.

Další informace

  • Název akce: United Islands České Spořitelny 2014
  • Datum: čtvrtek, 19 červen 2014
  • Místo: Různá místa v Praze
  • Cena: zdarma
Napsal(a):

Zanechat komentář