sobota, 04 leden 2014 07:00

United Islands České spořitelny se vrací k vodě

Napsal(a)
Lanugo Lanugo Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Již 11. ročník multižánrového festivalu, největšího svého druhu v Praze, se opět plánuje do osvědčených prostor kolem Vltavy. Doufejme, že ve dnech 19. - 21. června 2014 Střelecký ostrov, Kinského zahrady a Kampu zaplaví vlny návštěvníků festivalu a ne voda, jak tomu bylo vloni.

 

Rozmístění pódií je zatím ještě v jednání, organizátor festivalu David Gajdečka k tomu řekl: „Jednání o přesném umístění akce se zatím protahuje. S jistotou můžeme o umístění festivalu říci pouze to, že náš plán je nyní takzvaně na vodě . Nevzdáváme to. Na začátek příštího roku máme naplánované další kolo jednání se zástupci radnice Prahy 1. Věříme, že tradiční akce se bude dál rozvíjet na místech, kde vznikla. Za velkou výzvu v roce 2014 považujeme Střelecký ostrov. Budeme rádi, pokud bude dál fungovat jako místo pro společenská setkávání. Navíc bychom rádi dokázali, že po skončení festivalu bude ostrov vypadat jako před jeho začátkem. Nicméně, vzhledem ke zmenšení kapacity ostrova po rekonstrukci plánujeme přesun hlavní scény do Kinského zahrady na Praze 5. Cílem festivalu je vedle představení nových hudebních objevů také oživování známých i méně známých míst v centru pro obyvatele celé Prahy,“


 

Na odtajnění hlavních hvězd a zahraničních objevů festivalu si budeme muset počkat do března - jednání s nimi jsou již v plném proudu a budeme vás mezi prvními informovat. Zda se divákům představí některé z tuzemských kapel Lanugo, Nylon Jail, Voila!, Zrní, Kieslowski, Vložte kočku, Palermo či Love Earth se také teprve rozhodne. Pokud jste hudebníci a rádi byste si na festivalových prknech také zahráli, tak právě pro vás pořadatelé připravili novinku: na webu www.unitedislands.cz se můžete jednoduše přihlásit a zkusit své štěstí, zda budete vybráni. 

 

Čtěte také: Unikátní koncert Collegium Musicum v Jazz Docku

 

United Islands České spořitelny je projekt, který není zaměřen pouze na třídenní letní koncertování. Neodmyslitelně k němu patří i navazující koncertní série v různých klubech Prahy. V letošním roce se můžeme těšit na na rockery z Británie O.Children, bluesmana Joe Bonamassu, Alžířana jménem Rachid Taha či nestárnoucí projekt Zelená pošta Mariána Vargy, Fedora Freša a Pavola Hammela, který se v loňském roce pro velký úspěch opakoval hned dvakrát. V samém závěru roku se opět můžeme těšit na již tradiční vánoční koncert Michala Prokopa se sváteční atmosférou.
V loňském roce organizátory festivalu nezastavila ani nepřízeň počasí a přes záplavy, které zasáhly Prahu, koncerty narychlo přesunuli do náhradních protor na Ladronce, kam dorazilo přes šedesát tisíc návštěvníků. Doufejme, že letošní ročník se rozezní opět nad vltavskou hladinou.

Přehled

 • Název akce: United Islands České Spořitelny 2014
 • Datum: čtvrtek, 19 červen 2014
 • Místo: Různá místa v Praze
 • Cena: zdarma

Další články

 • Foto: Zrní, Špilberk, Brno, 25. 7. 2019 Foto: Zrní, Špilberk, Brno, 25. 7. 2019

  Kapela Zrní zavítala včera do Brna, aby odehrála koncert v prostorách hradu Špilberk. Na fotogalerii se můžete podívat zde.

 • Petra Börnerová vydává album věnované Fedoru Frešovi Petra Börnerová vydává album věnované Fedoru Frešovi

  Česká zpěvačka a akordeonistka Petra Börnerová, její životní partner slovensko-maďarský hudebník Tomáš Bobek Bobrovniczký a jejich devítiletý syn Tomáš vydávají CD pod názvem Live 2018. Speciálním hostem na CD je legenda česko–slovenské hudební scény baskytarista Fedor Frešo.

 • Pavol Hammel a Prúdy zahájí výroční koncertní turné v České republice Pavol Hammel a Prúdy zahájí výroční koncertní turné v České republice

  Slovenská skupina Prúdy svým nadcházejícím turné připomene posluchačům, že je to letos již 50 let co vydala zásadní desku Zvoňte zvonky a navíc její frontman Pavol Hammel v prosinci oslaví své sedmdesáté narozeniny.

 • Joe Bonamassa spasil bluesrockovou scénu Joe Bonamassa spasil bluesrockovou scénu

  Kytarista, skladatel, textař a zpěvák. Hudebník každým coulem Joe Bonamassa už má na kontě 13 studiových alb a to je mu teprve 41 let. Sám novou desku Redemption považuje za velmi ambiciózní počin, což na 12 autorských skladbách dokazuje více než dostatečně. Odklání se od svých starších desek, nebo pokračuje ve své započaté cestě?

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };