United Islands i letos lákají na samostatné klubové koncerty

Ještě než se letos dočkáme hlavního programu festivalu United Islands, pořadatelé již nyní zvou na samostatné klubové koncerty, které se v jeho rámci uskuteční.

Bernard Allison v Lucerna Music Baru Bernard Allison v Lucerna Music Baru Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 Na rok 2015 se opět chystá již 12. ročník největšího pražského multižánrového festivalu United Islands, a to na třetí červnový víkend, který datumově vychází na 18. až 20. června. Situován bude opět na pražské ostrovy, přilehlé parky a ulice a samozřejmě bude pokračovat přes noc i na vybraných klubových scénách. V loňském roce byla díky úspěšné sbírce otevřena hlavní scéna v Kinského zahradě. Čím nás pořadatelé překvapí letos se brzy dozvíme. Jisté je, že program bude opět složený z talentů světové i domácí hudební scény.  „V příštím roce se budeme opět snažit pro české publikum objevit mladé hudební talenty, jakou byla v letošním roce bezesporu Ella Eyre nebo Childhood. Budeme také pokračovat v trendu poskytnout větší prostor domácím interpretům, který se letos projevil samostatnou scénou Check the Czech. Jedním z dramaturgických bloků, na které se mohou návštěvníci těšit, je širší zastoupení slovenských kapel. Slovenská scéna zažívá v poslední době opravdový boom, který bychom chtěli divákům ukázat,“ dodává k dramaturgii festivalu Barbora Šubrtová.Letošní nadílku hudby United Islands otevře již 10. ledna samostatný koncert DJ Shadowa v Roxy, kde s ním vystoupí i kolega DJ Cut Chemistse speciálním setem ze sbírky Afriky Bambaaty, ikony funkové a hip hopové scény z New Yorku.
V březnu se vrátí izraelská indie rocková skupina Acollective, která sklidila velký úspěch během 10. ročníku festivalu United Islands.
Bluesovou lahůdku pak pořadatelé nachystali na 24. března do klubu Jazz Dock, kde zahraje Bernard Allison. Přiveze i svou novou desku In The Mix, na kterou jsme čekali plných šest let.

Prohlédněte si také Fotografie z United Islands 2014

Bernard Allison, rodák z Chicaga, letos v listopadu oslaví 50. narozeniny. Svůj talent pro hru na kytaru a zpěv zdědil po otci, bluesmanovi Lutheru Allisonovi. Od dětství jej vedl k muzice, společně pak hráli například na Chicago Blues Festivalu, kdy Bernardovi bylo osmnáct let.
Dnes plným právem patří k nejnadanějším kytaristům. U nás se poprvé představil v roce 1991, kdy vyprodal tehdejší Palác kultury (nynější Kongresové centrum). Naposledy jsme jeho fantastický koncert měli možnost zhlédnout v dubnu 2011, kdy jeho energické bluesovky téměř tři hodiny zněly pražským Lucerna Music Barem. Nebyl k zastavení, nejevil známky únavy a sázel do publika jednu pecku za druhou. Takové koncerty jsou pak nezapomenutelným zážitkem a diváci se na ně rádi vracejí.
Uvidíme, zda Jazz Dock nebude praskat ve švech...
 


 

Další informace

  • Název akce: Bernard Allison
  • Datum: úterý, 24 březen 2015
  • Místo: Jazz Dock
Napsal(a):

Zanechat komentář