Vanna chystají corový večer v Rock Café

Ve čtvrtek 27. června se v pražském klubu Rock Café českému publiku, již po několikáté, představí post-hardcorová kapela z amerického Bostonu, Vanna. Jako support se tentokrát představí ryze český lineup v podobě kapel Saved by the Fortune, Born Again a Patapon. 

Vanna Vanna Zdroj: facebook.com

Bostonská pětice Vanna ve své tvorbě spojuje nekompromisní hardcore se silnými refrény i melodickými pasážemi. Během devítileté existence v kapele proběhlo pár zásadních personálních změn, proto v aktuální sestavě funguje teprve od roku 2012. V současné době pánové z Vanna objíždějí pódia s deskou The Few and the Far Between, která vyšla letos v březnu a je dalším kvalitním zářezem do jejich diskografie, spolu s dva roky starým albem And They Came Baring Bones. Každé z alb obsahuje jedenáct skladeb, jejichž stopáž zřídka překročí čtyři minuty. Vanna si zkrátka nebere servítky a přesně to můžeme očekávat od jejich setu: kvalitní hardcorový nářez pěkně od podlahy.

 

 

Američany v Rock Café podpoří česká post-hardcorová parta Saved By The Fortune. Tato mladá pražská kapela zaujímá o něco techničtější přístup než jejich američtí kolegové. Dva zpěváci, každý s velice odlišným hlasovým projevem, spolu se střízlivou dávkou elektroniky vytváří kapele osobitý sound, který umí SBTF naživo prodat více než kvalitně. Aktuální EP, vyslané kapelou do oběhu minulý rok, se jmenuje Anchors Aweigh.

Čtěte také: Born of Osiris přenesli HooDoo do jiného světa

Další smečkou jsou Born Again z Jindřichova Hradce. Jejich tvorba se pohybuje na pomezí řízného metalcoru a death metalu. Rozhodně se nejedná o nováčky na scéně, Born Again jsou ostřílení hudebníci. Během svojí desetileté existence stačili vydat tři EP a v současné době pracují na dlouhohrajícím albu.

Corovou čtveřici uzavírá velice zajímavá litoměřická kapela Patapon. A čím jsou tak zajímaví? Jejich nejstaršímu členovi je 13, nejmladšímu 11 let. Kluci se vůbec nerozpakují, že mezi nimi a kolegy z Born Again je takřka generační rozdíl, a s chutí si jedou na vlně moderního metalcoru. Kapela ještě EP nemá, což je k jejich věku celkem pochopitelné, ale lehce to vynahradí nasazením na koncertech. Patapon je skutečně mladá a nadějná kapela, která rozhodně stojí za zhlédnutí.

 

Další informace

  • Název akce: Vanna, Born Again, Saved By The Fortune
  • Datum: čtvrtek, 27 červen 2013
  • Místo: Rock CaféPraha
  • Cena: 220Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář