Žižkovská noc aneb hudební maraton po Žižkově

Po úspěšném prvním ročníku multižánrového festivalu Žižkovská noc je tady téměř do roka a do dne jeho druhé pokračování. Během jediného večera a noci můžete vidět více než padesát českých i nečeských kapel v několika profláklých žižkovských klubech. Objevte neobjevené, prožijte neprožité, bude to stát za to. Tedy vlastně skoro za nic, vstupné je totiž v poměru k počtu koncertů vážně směšné.

Žižkovská noc aneb hudební maraton po Žižkově Zdroj. zizkovskanoc.cz

Žižkovská noc je festival, který rozhodně není středoproudý. Návštěvníkům bude nabídnut průřez mnoha hudebními žánry, od popu až po hip hop, metal či reggae. V celkem třinácti žižkovských klubech (Matrix, XT3, Kain, Final, Jet, Bunkr Parukářka, Hospoda nad Viktorkou, Hospoda U vystřelenýho oka, Bar Divočák, Shotgun, Exit, RC Kain a Čajírna U Voka) se představí přes padesát nadějných interpretů, začínajících studentských kapel i známějších uskupení, jakými jsou například Imodium nebo Hentai Corporation.

Za velmi výhodnou cenu získá návštěvník vstup do všech výše zmíněných klubů a možnost vidět tolik kapel, kolik jen stihne. Kromě hudby zde bude i umění ve formě autorských čtení, přednášek anebo výstav fotografií. A komu to nestačí, v rámci vstupného proběhne následující večer afterparty v Chapeau Rouge, kde vystoupí dalších pět kapel. S nadsázkou lze tedy poznamenat, že nás na Žižkově čeká v pátek bouřlivá noc plná pobíhajících hudebních milovníků a milovnic, takže pozor na ně. Na nás.

 

Souhrn:

Žižkovská noc

Kde: klub Matrix, XT3, Kain, Final, Jet, Bunkr Parukářka, Hospoda nad Viktorkou, Hospoda U vystřelenýho oka, Bar Divočák, Shotgun, Exit, RC Kain a Čajírna U Voka

Kdy: pátek 24. února 2012

Za kolik: do 20 hodin 100 korun, od 20 hodin 150 korun (na místě)

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Festival LétoFest míří do Brna

  LétoFest to je tour osmi letních festivalů, které zasáhnou celou Českou republiku a nabídnou bohatý hudební i doprovodný program.

 • Foto: Moravské hrady, Brno, Veveří. 11. 8. 2018

  Sobotní pokračování festivalu Moravské hrady - Veveří. Zahrála Lenny, Tomáš Klus, Vypsaná fiXa, Rybičky 48, Hentai Corporation, Visací zámek, Pražský výběr, Mandrage a kapela Jelen.

 • Foto: Rock for People, Hradec Králové, 5. 7. 2018

  Druhý den festivalu Rock for People je téměř za námi. Kromě očekávaných The Prodigy přinesl vystoupení nadějných rockerů Marmozets, kytaristy a zpěváka Rodrigueze či českých zástupců Hentai Corporation.

 • Studentský majáles v Brně již brzy

  Již osmý ročník Studentského majálesu v Brně letos proběhne 11. května ve sportovním areálu Hněvkovského na Komárově. Festival nabídne především různorodý hudební program, který se odehraje na 5 scénách.