19.02.2012 5:08

M83 se po letech vrací do Prahy a přiváží nové album

Francouzský electro projekt M83 po sedmi letech zavítá do Prahy, konkrétně do Lucerna Music Baru. Svým fanouškům přiveze nové album Hurry Up, We´re Dreaming!, které se zařadilo mezi nejlepší desky roku 2011 a představuje jeden ze současných vrcholů indie electro scény.

Kapela založená v roce 2001 v Antibes francouzským umělcem Anthonym Gonzalezem stihla za dobu své existence vydat již šest alb. Poslední, tentokrát dokonce dvojalbum, pod názvem Hurry Up, We´re Dreaming!, vydané na podzim 2011, sklidilo ovace jak u fanoušků, tak u mnoha hudebních kritiků.

Samotný Gonzales se o albu vyjádřil, že je inspirováno lidskými sny. Britský hudební magazín NME ho dokonce přirovnal k postavě Malého Prince ze slavné knihy Antoine De Saint-Exupéryho: „Pokud přehlédnete drobné nedostatky a použijete své srdce, můžete znovuobjevit své rozjařené dětství a album plné skrytých pokladů.“

M83, pojmenované po galaxii Messier 83, dnes představuje pouze zmiňovaný Anthony Gonzales. Ten se vyznačuje svým odkazem k shoegaze žánru, pohráváním si s dozvukovými efekty a jemnými vokály ve výrazných melodiích. Výborným příkladem jeho vynalézavosti je skladba Midnight City, která do ryze tanečních rytmů skvěle vměstnává sólo na saxofon.

Kapela, která má za sebou turné se jmény, jako jsou Kings of Leon, The Killers nebo Depeche Mode, se v Praze objeví 4. března díky projektu Conference, který od roku 2007 do Čech přiváží jména electro scény, jako jsou UNKLE, Bonobo, Atomic Hooligan, Hybrid, Grasscut, zpěvačka Andreya Triana, Američan Eskmo, norský elektrojazzový projekt Jaga Jazzist, Rakušani Bauchklang nebo německo-americká skupina De Phazz.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.