neděle, 19 únor 2012 05:08

M83 se po letech vrací do Prahy a přiváží nové album

Napsal(a)
M83 M83 Zdroj: facebook.com

Francouzský electro projekt M83 po sedmi letech zavítá do Prahy, konkrétně do Lucerna Music Baru. Svým fanouškům přiveze nové album Hurry Up, We´re Dreaming!, které se zařadilo mezi nejlepší desky roku 2011 a představuje jeden ze současných vrcholů indie electro scény.

Kapela založená v roce 2001 v Antibes francouzským umělcem Anthonym Gonzalezem stihla za dobu své existence vydat již šest alb. Poslední, tentokrát dokonce dvojalbum, pod názvem Hurry Up, We´re Dreaming!, vydané na podzim 2011, sklidilo ovace jak u fanoušků, tak u mnoha hudebních kritiků.

Samotný Gonzales se o albu vyjádřil, že je inspirováno lidskými sny. Britský hudební magazín NME ho dokonce přirovnal k postavě Malého Prince ze slavné knihy Antoine De Saint-Exupéryho: „Pokud přehlédnete drobné nedostatky a použijete své srdce, můžete znovuobjevit své rozjařené dětství a album plné skrytých pokladů.“

M83, pojmenované po galaxii Messier 83, dnes představuje pouze zmiňovaný Anthony Gonzales. Ten se vyznačuje svým odkazem k shoegaze žánru, pohráváním si s dozvukovými efekty a jemnými vokály ve výrazných melodiích. Výborným příkladem jeho vynalézavosti je skladba Midnight City, která do ryze tanečních rytmů skvěle vměstnává sólo na saxofon.

Kapela, která má za sebou turné se jmény, jako jsou Kings of Leon, The Killers nebo Depeche Mode, se v Praze objeví 4. března díky projektu Conference, který od roku 2007 do Čech přiváží jména electro scény, jako jsou UNKLE, Bonobo, Atomic Hooligan, Hybrid, Grasscut, zpěvačka Andreya Triana, Američan Eskmo, norský elektrojazzový projekt Jaga Jazzist, Rakušani Bauchklang nebo německo-americká skupina De Phazz.

Další články

 • Beata Hlavenková a její pěvecký debut na albu Sně bude pokřtěn v paláci Akropolis Beata Hlavenková a její pěvecký debut na albu Sně bude pokřtěn v paláci Akropolis

  Těšíte se, že vám prozradím o novém albu Sně, co nejvíce. Ano, prozradím, ale ráda bych vás vrátila o krok zpět. Vždyť nám teprve končí listopad. Pochmurný měsíc, ke kterému patří šálek čaje. A k šálku čaje patří cukrovinky. Ze slova cukrovinka vychází slovo cukroví. Při tomto slovu začnu myslet na Vánoce a k Vánocům patří přece koledy.

 • Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019 Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019

  Pondělní večer patřil v Lucerna Music Baru tradičnímu podzimnímu koncertu Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely Leaders! .

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Foto: G.Love, Lucerna Music Bar, Praha, 20. 10. 2019 Foto: G.Love, Lucerna Music Bar, Praha, 20. 10. 2019

  Před lety o sobě tvrdil, že je druhý Elvis, o několik let později nabízel řešení všech problémů jako „brácha superhrdiny“ – tehdy ve spojení s vydáním alba Superhero Brother – málokomu by to prošlo, ale tady jde o pana Lásku - kytaristu a zpěváka Garretta Duttona, vystupujícího pod jménem G. Love a my vám přinášíme fotogalerii z jeho pražského koncertu.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };