Bažant Pohoda své brány otevře již první červencový víkend Doporučený

Bažant Pohoda, neboli největší středoevropský festival, otevře návštěvníkům své brány na letišti v Trenčíně již 5. července 2012. Třídenní přehlídka hudebníků mnoha stylů z ještě většího počtu zemí tak bude patřit k prvním velkým festivalům sezóny.

Orbital Orbital Zdroj: oficiální stránky kapely

Kdo si potrpí na velká jména ve spojení s méně "provařenou" alternativou, rychle kupujte lístky. Stejně jako v minulých ročnících, i letos organizátoři očekávají vyprodání vstupenek již týdny před začátkem akce. Že je na co se těšit dokazují již jména headlinerů a největších hvězd: Lou Reed, Kasabian, Elbow, Orbital, Public Enemy, The Kooks, Emiliana Torrini, Caribou a tak dále a tak dále.

Akce, která byla před časem zařazena časopisem People mezi deset nejlepších evropských letních festivalů, slibuje pestrou plejádu umělců snad ze všech koutů světa. Z Velké Británie zavítají na Slovensko kapely, které uhranuly brit-rockovou scénu: White Lies, The Horros, The Kooks nebo v poslední době velmi opěvovaní Two Door Cinema Club. Svoji slovenskou premiéru si zde odehrají Kasabian, kteří jsou momentálně na světovém turné k albu Velociraptor!, jež vyšlo na podzim loňského roku.

Znovuzrozené electro a Amélie z Montmartru

Z ostrovů dorazí na návštěvu i Orlando Higgnibottom alias Totally Enourmous Extinct Dinosaurs. Tohoto poněkud netradičního zástupce electro hudby doplní hvězdy jako Caribou a zejména Orbital, kteří se po dlouhé pauze se svým novým albem Wonky vrátili naplno zpět. Příznivce severských tónů určitě potěší islandská zpěvačka Emiliana Torrini a neméně milým překvapením je i Yann Tiersen, francouzský autor hudby k filmům Amélie z Montmartru a Goodbye Lenin.

Sázkou na jistotu je Lou Reed, na kterého se určitě bude chtít přijet podívat nejen česká a slovenská omladina. A aby ta pestrost byla opravdu dokonalá, přiveze nám Pohoda i americké rappery Public Enemy a reggae hvězdy Jamaican Legends. Komu se to zdá stále málo, zde jsou na doplnění české a slovenské hvězdy: Tata Bojs, The Plastic People of the Universe, Čoko Voko, afterPhuricanne a Jana Kirschner, Floex, Longital, Puding Pani Elvisovej, Michal Kocáb nebo Iva Bittová a Čikori.

Jako vždy bude postaráno o bohatý doprovodný program, takže kdyby si přece jen náhodou někdo z hudební nabídky na chvíli nevybral, bude stále o zábavu postaráno. Organizátoři, kteří se na výbornou vypořádali i s tragickým koncem festivalu v roce 2009, jako vždy dbají i o bezpečnost akce, a i přes tento smutný šrám na tváři festivalu zajišťují jednu z nejlepších akcí, které jsou českým festivalovým fanouškům na dosah. 

Kdo má zájem o ochutnávku té pravé letní pohody, mrkne na oficiální stránky festivalu, kde jsou k dostání i vstupenky, kompletní dosud zveřejněný line-up a spousta užitečných informací. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>