03.03.2012 13:30

Bažant Pohoda hlásí nová jména: Public Enemy, Jamaican Legends anebo White Lies

White Lies White Lies Zdroj: archiv kapely

Jedno z největších jmen mezi středoevropskými festivaly rozšířilo svůj line-up o další zásadní interprety. Ke slovenskému Trenčínu v létě nově zavítají Public Enemy, Jamaican Legends a v neposlední řadě i White Lies.

Hip hopoví průkopníci Public Enemy fungují na hudební scéně již 25 let a jejich vystoupení jsou stále jedinečnými hudebními zážitky. O tom, že raperská dvojice Chuck D a Flavor Flav patří mezi uznávané hudebníky, svědčí i fakt, že Public Enenemy byli deníkem New York Times ohodnoceni jako 25. nejdůležitější hudební počin 20. století.

Čtěte také: Festivaly 2012: Vydejte se za české hranice a poznejte ostatní evropské festivaly

Naproti tomu v rámci Jamaican Legends se při příležitosti 50. výročí jamajské nezávislosti spojily čtyři legendy jamajského reggae: Ernest Ranglin, Monty Alexander, Sly Dunbar a Robbie Shakespearea. Do multikulturního prostředí slovenského festivalu přijedou jako jeden z unikátních projektů.

Britští White Lies nadchli vloni jak pražský Lucerna Music Bar, tak největší český festival Rock for People. Se svým druhým albem Ritual sklízí ovace na všech pódiích. Pro fanoušky melancholického brit-popu nemůžou být šlápnutím vedle. I přes jejich spíše depresivní songy jsou jejich koncerty velice příjemnou záležitostí, kdy je radost usměvavé muzikanty poslouchat.

Další čerstvě zveřejněná jména pro Bažant Pohodu přicestují rovněž ze Spojeného Království a jsou to Guillemots, Kitty, Daisy & Lewis, Dry the River, Fixers, S.C.U.M. a Archy Marshall.

Organizátoři festivalu zatím potvrdili téměř padesát interpretů, mezi nimi jsou známá jména jako Lou Reed, Kasabian, Elbow, The Horrors, The Kooks, Two Door Cinema Club, šarmantní dámy a skvělé zpěvačky Anna Calvi, Emiliana Torrini, Gemma Hayes, Emika, elektronické projekty Caribou, The Asteroids Galaxy Tour nebo Totally Enormous Extinct Dinosaurs, ale i špičkoví čeští interpreti jako Bonus, Floex, Fiordmoss nebo The Plastic People of the Universe.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.