Mighty Sounds letos organizátoři nezvládli

Rok 2012 se v kronice Mighty Sounds zapíše jako rok, který byl doprovázen nespokojeností fanoušků s organizací festivalu. Hlavními příčinami bylo stanové městečko, kde se nedalo projít, dále nedostatečné čištění záchodků a špatné ozvučení jedné z hlavních stage.

Mighty Sounds 2011 Mighty Sounds 2011 Zdroj: mightysounds.cz

Už od prvního dne bylo jasné, že v každém ze tří dnů si mohli návštěvníci Mighty Sounds vybrat mezi hvězdami různých stylů. Pozadu nezůstaly ani doprovodné programy širokého zaměření. Velikost areálu umožňovala velké odstupy mezi jednotlivými scénami a tím zabraňovala vzájemnému rušení. Bohužel, organizace stanového tábora byla zanedbána. Nadšenec těšící se na festival neměl žádné pokyny ohledně rozmístění stanů, nebyly vytvořeny žádné přístupové cesty. Tím se zkomplikoval i příjezd vozů starajících se o čistění záchodků.

Pátku vládly reggae a hardcore punk

Milovníci punku a ska se začali scházet už ve čtvrtek 12. července na letišti v areálu Čápův Dvůr u Tábora. Program odstartoval v pátek v 15 hodin, kdy své nástroje rozezněly první kapely. Hvězdami pátečního večera se stali AlBorosie, kteří přítomné rozhýbali v rytmu reggae, a Biohazard se svým hardcore punkem.

Sobotní program byl plný velkých jmen. Mezi ta česká patřila například Volant, Fast Food Orchestra nebo kapela Sto zvířat, která uprostřed Mighty Sounds oslavila narozeniny své frontmenky a patnáctisté vystoupení.  Zahraniční formace reprezentovaly The Locos, The Carburetors nebo The Meteors. Největší zájem patřil skupině Inner Circle. Houpavý rytmus přilákal většinu návštěvníků festivalu. Kapela je za vřelé přivítání odměnila uchvacující show.

 

 

V neděli byla návštěvnost festivalu nejmenší. I stanovému táboru se ulehčilo, a návštěvníci tak měli větší pohodlí. Organizátoři proto zavedli jiný systém, ve kterém se dvě hlavní stage střídaly tak, aby fanoušci stihli vystoupení na obou pódiích. Největší pozornost tentokrát přilákali němečtí Irie Révoltés, kteří i přes boj se zvukařem odehráli nezapomenutelný koncert.

Počasí Mighty Sounds letos příliš nepřálo. Střídala se modrá obloha s deštěm, účastníci festivalu se museli často převlékat kvůli velkým výkyvům teploty. Spousta vody ale nezaskočila organizátory. Tráva dokázala pohltit veškerou vodu a díky tomu se nikdo nemusel brodit bahnem.

Autorka textu: Helena Hrubešová

Napsal(a):

Zanechat komentář